Džozefs Ņūgārdens kļuvis par divkārtējo IndyCar čempionu, pateicoties finišam astotajā pozīcijā sezonas pēdējā posmā, kamēr viņa galvenie konkurenti nespēja apturēt 19 gadus veco Koltonu Hertu no otrās uzvaras karjerā.

Sezonas pēdējais posms notika leģendārajā Lagunasekas trasē, kas īpaši labi pazīstama ar savu ‘korķviļķa’ pagriezienu, kas ved lejup no kalna un ir ļoti slikti pārredzams.

Džozefs Ņūgārdens uz sacensībām ieradās kā favorīts uz uzvaru kopvērtējumā, tomēr izredzes saglabāja arī Alekss Rosi, Saimons Padženo un Skots Diksons. Lai gan visi četri titula kandidāti aizvadīja diezgan labu kvalifikāciju, pole position nonāca debitanta Koltona Hertas rokās.

“F1LV

Pirmajā aplī Herta saglabāja vadību. Viņam sekoja Diksons un Rosi. Pēc pirmā pitstopa Rosi un Padženo aizvadīja bez kompromisu cīņu, kurā francūzis izrādījās pārāks. Vēlāki pitstopi par konkurentiem ļāva Vilam Paueram pakāpties uz otro vietu.

Desmit apļus pirms finiša kopvērtējuma līderis Ņūgārdens atradās viszemāk no visiem titula pretendentiem – 7. vietā, tomēr kontrolēja notikumu attīstību. Burdē tika garām, tomēr Padženo nespēja apsteigt priekšā esošos trīs braucējus. Herta izcīnīja satriecošu uzvaru, bet visu skatītāju acis tika pievērstas Ņūgārdenam – 2019. gada IndyCar čempionam.

Šis bija otrais tituls viņa karjerā. ’28 gadus vecais Ņūgārdens pirmo titulu izcīnīja 2017. gadā.

Grafiks: IndyCar

1 KOMENTĀRS

  1. Šī Koltona Hertas uzvara Lagunasekā ir vairāk nekā simboliska, ņemot vērā viņa fātera leģendārās cīņas ar Zanardi turpat 90-tajos.
    Attiecīgā gonka gan uzdzina samērā skumjas emocijas, ja izskatās bija pēdējā, kur augstākajā līmenī redzējām klasiska paskata ‘formulas’. Nākamā gada IndyCar koncepcija ar tā saucamo Aeroscreen mēslu diemžēl liks mašīnām izskatīties pēc motorlaivām uz riteņiem…