Pēc Abū Dabī GP tiesnešu lēmuma neatņemt Šarlam Leklerkam piešķirtos punktus par trešo vietu, kļuvis zināms 2019. gada sezonas kopvērtējums.

Sesto reizi par čempionu kļuva Luiss Hamiltons. Sezonas gaitā viņš guva 413 punktus, kas ir čempionāta rekords. Tiesa gan, tie ir ‘tikai’ 75.6 procenti no kopumā pieejamajiem punktiem, kas ir mazāk kā pirms gada. Otro vietu aiz Hamiltona jau priekšlaicīgi nodrošināja Valteri Botass. Somu sportists vēl nekad nebija kļuvis par vicečempionu.

Aizraujošā cīņā par trešo vietu Maksam Verstapenam izdevās pieveikt abus “Ferrari” braucējus. Arī viņam tas ir karjeras labākais sasniegums. Zīmīgi, ka Šarlam Leklerkam izdevās gūt vairāk punktus par Sebastianu Fetelu. Vācu braucējs pilnas sezonas garumā komandas biedram piekāpies tikai reizi – 2014. gadā “Red Bull” pret Danielu Rikjardo.

“F1LV

Ļoti aizraujoša cīņa līdz pat finišam risinājās par sesto vietu. Karloss Saincs un Pjērs Gazlī ieradās Apvienotajos Arābu Emirātos ar vienādu punktu skaitu, taču Gazlī cerības uz punktiem jau pirmajā aplī izdzēsa pārdrošais Strola manevrs. Saincam bija jāiekļūst desmitniekā, lai pakāptos uz sesto vietu. To viņš paveica pašā pēdējā sezonas aplī, apsteidzot Niko Hulkenbergu. Alekss Albons sezonu noslēdza astotais četrus punktus aiz Sainca. Pamatīgu triecienu viņa cerībām uz sesto vietu pielika sadursme ar Luisu Hamiltonu iepriekšējā posmā Brazīlijā. Albonam tomēr izdevās noslēgt sezonu visaugstāk no visiem šī gada debitantiem.

Pēc vairākiem lieliskiem posmiem Rikjardo šoreiz palika bez punktiem, taču savā pirmajā sezonā ar “Renault” saglabāja devīto vietu kopvērtējumā. Tikmēr desmitnieku noslēdza Sehio Peress. Arī viņš savu pozīciju ieguva pašā pēdējā aplī, apsteidzot Lando Norisu. Ja Peresam manevrs neizdotos, “McLaren” braucējs sezonu noslēgtu pozīciju virs Peresa. 12. vietā palika vecmeistars Kimi Raikonens.

Ja šis bija viņa pēdējais starts, tad Niko Hulkenberga karjera tā arī noslēgsies bez goda pjedestāliem. Zīmīgi, ka cīņā par 13. vietu kopvērtējumā, viņam un Daņilam Kvjatam ir vienāds punktu skaits, bet augstāka pozīcija pienākas Kvjatam, jo viņa labākais rezultāts šosezon ir 3. vieta Vācijā, kamēr Hulkenbergs augstāk par 5. vietu Itālijā nav ticis.

Lenss Strols, Kevins Magnusens, Antonio Džiovinaci un Romēns Grožāns tikai epizodiski spēja gūt punktus abās pēdējās vietās palika “Williams” braucēji. Lai gan Džordžs Rasels pieveica Robertu Kubicu visu 21 posmu kvalifikācijās, vienīgo punktu komandai atnesa Kubica, haotiskajā Vācijas GP finišējot 12. vietā, kas vēlāk pārvērtās par desmito pēc “Alfa Romeo” braucēju sodiem.

Šogad viens punkts tika piešķirts braucējiem, kuri uzrāda sacīkšu ātrāko apli, ja viņiem izdodas finišēt labāko desmitniekā. Ja punkts par ātrāko apli netiktu piešķirts visi 20 braucēji saglabātu to pašu vietu, kuru izcīnīja ar ‘sacīkstēs gūtajiem punktiem’.

VietaBraucējsKomandaPunkti
1Luiss HamiltonsMercedes413
2Valteri BotassMercedes326
3Makss VerstapensRed Bull278
4Šarls LeklerksFerrari264
5Sebastians FetelsFerrari240
6Karloss SaincsMcLaren96
7Pjērs GazlīRed Bull / Toro Rosso95
8Aleksandrs AlbonsToro Rosso / Red Bull92
9Daniels RikjardoRenault54
10Serhio PeressRacing Point52
11Lando NorissMcLaren49
12Kimi RaikonensAlfa Romeo43
13Daņila KvjatsToro Rosso37
14Niko HulkenbergsRenault37
15Lenss StrolsRacing Point21
16Kevins MagnusensHaas20
17Antonio DžiovinaciAlfa Romeo14
18Romēns GrožānsHaas8
19Roberts KubicaWilliams1
20Džordžs RaselsWilliams0

Konstruktoru kausā “Mercedes” komanda uzvaru jau laicīgi bija nodrošinājusi. Tikmēr “Red Bull” un Pjēra Gazlī nedienas sezonas sākumā ļāva “Ferrari” iegūt otro vietu, kas gan nav tas, ko tifosi vēlējās, redzot sarkano mašīnu rezultātus pirmssezonas testos.

Labākie no pārējiem šogad bija “McLaren”, kuri ar “Renault” dzinējiem pārspēja rūpnīcas komandu. Hulkenbergam un Rikjardo pēdējā posmā izdevās nosargāt piekto vietu pret “Toro Rosso”, kuri lieliski izmantoja haosu Vācijā un Brazīlijā. Finansiālās problēmas pirms gada atstāja savu iespaidu uz 2019. gada modeli “Racing Point” komandai, kas finišēja septītajā vietā.

Ar “Ferrari” dzinējiem aprīkotās “Alfa Romeo” un “Haas” komandas pēc daudzsološa sezonas sākuma turpinājumā arvien retāk un retāk bija atrodami punktos, taču “Williams” tā arī nespēja nopietni iesaistīties par cienījamām vietām visas sezonas laikā.

VietaKomandaDzinējsPunkti
1.MercedesMercedes739
2.FerrariFerrari504
3.Red BullHonda417
4.McLarenRenault145
5.RenaultRenault91
6.Toro RossoHonda85
7.Racing PointMercedes73
8.Alfa RomeoFerrari57
9.HaasFerrari28
10.WilliamsMercedes1