Kādreizējais Formula 1 vadītājs Bernijs Eklstons nācis klajā ar kārtējo paziņojumu, kā “Liberty Media” vajadzētu rīkoties šajos čempionātam grūtajos laikos, aicinot uz vēl ilgāku laiku atlikt jauno noteikumu ieviešanu.

Agrākos laikos cilvēkiem nebija tik daudz asistentu. Kad viņi nokļuva problēmās, es vienmēr palīdzēju no tām izķepuroties. Devu laiku, lai atmaksātu man parādu, citreiz pat aizmirsām iekasēt šo naudu. Tagad apgrozas pilnīgi citi cipari,” stāsta 89 gadus vecais Eklstons.

Es nopirktu visus sacīkšu organizatorus, kuri pilda lielisku darbu, noņemot riska slogu no viņiem. Tad es būtu atbildīgs par sacīkšu rīkošanu. Tā būtu pirmā lieta, ko es darītu.” Jāpiebilst, ka vēl pavisam nesen Eklstons aicināja “Liberty Media” pilnībā atcelt 2020. gada sezonu.

“F1LV

Tad censtos saglabāt komandas. Runātu ar tām ļoti jaukā ceļā, pastāstītu, ka tām ir jāmainas, lai turpinātu darbību. Pateiktu, ka tās iztērē pa daudz naudas, nē, izsviež pa daudz naudas. Tās sasodītās motormājas ir labs piemērs. Šeit var redzēt katra ego.

Savs viedoklis Eklstonam ir arī par gaidāmajām tehnisko noteikumu izmaiņām: “Nemainītu noteikumus vēl trīs gadus. “Liberty Media” ir pilnībā jāmaina pieeja. Galvenās izmaiņas, kuras veiktu, attiektos uz komandu čempionāta izveidi. Joprojām paliktu spēkā braucēju ieskaite visiem dalībniekiem un konstruktoru kauss lielajam četriniekam, vai cik nu viņi tur būs.

Pārējām komandām nodrošinātu divas šasijas, divus dzinējus un atļautu sezonā tērēt 30 miljonus mārciņu. Tad izstrādātu noteikumus, ņemot vērā mašīnas un dzinēju kapacitāti, lai komandām ar šādu budžetu būtu iespējas tikt uz pjedestāla un ar veiksmes palīdzību arī uzvarēt. Gada beigās komanda, kas ar šādu budžetu sasniedz labākos rezultātus, uzvarētu komandu čempionātā.”

Vaicāts, vai apsver iespēju kādreiz pārpirkt “Liberty Media” projektu un atgriezties pie F1 vadības stūres, Bernijs kodolīgi noteic: “Nekādā gadījumā.