Lai gan visu motorsporta mediju uzmanība Itālijā šobrīd ir pievērsta jaunākajām ziņām par Karlosa Sainca pievienošanos “Ferrari”, Mattia Binotto ir ieskicējis ieceri kā viņa vadītā komanda varētu izplesties arī ārpus Formula 1 čempionāta.

Intervijā TV kanālam ‘SkySport Italia’ leģendārās “Ferrari” komandas vadītājs Mattia Binotto atklāja, ka šobrīd tiek aktīvi strādāts pie tā, lai nodrošinātu darba vietas tiem sacīkšu komandas darbiniekiem, kuriem nāktos zaudēt savu vietu jaunieviesto budžeta griestu dēļ.

“Ferrari” izjūt lielu sabiedrisko atbildību pret saviem darbiniekiem. Vēlamies būt droši, ka arī nākotnē viņiem būs nodrošinātas darba iespējas. Šī iemesla dēļ esam sākuši izvērtēt alternatīvus projektus. Varu atklāt, ka raugāmies IndyCar virzienā, kas ir ļoti atšķirīga kategorija no mūsējās, tomēr 2022. gadā to skars pamatīgas noteikumu izmaiņas. Tāpat izskatām izturības sacīkšu un citu čempionātu iespējas. Centīsimies izdarīt pareizo izvēli,” atklāj Binotto.

“F1LV

IndyCar čempionāta būtiskākā atšķirība ir meklējama mašīnu uzbūvē. Atšķirībā no F1, kur katra komanda pati izstrādā savas formulas šasijas, aizokeāna sacīkstēs visiem tiek nodrošināti vienādi “Dallara” ražojumi, turklāt dzinēja izvēle arī nav plaša – “Chevrolet” vai “Honda”. Sākot ar 2022. gadu, IndyCar sekos pasaules autoindustrijas tendencēm, pārejot uz hibrīddzinējiem.

Pēdējo nedēļu laikā ir bijušas daudz diskusijas par Formula 1 komandu budžeta samazināšanu. Tās nu sasniegušas beigas. 175 miljonu USD budžets, par ko tika nobalsots, ir samazināts uz 145 miljoniem USD. “Ferrari” komandā mēs darbojāmies, ņemot vērā, iepriekš apstiprinātos tēriņu griestus, tādēļ papildus līdzekļu samazināšana rada nopietnu izaicinājumu, kas neizbēgami novedīs pie darbinieku, struktūras un organizācijas pārskatīšanas.

Šobrīd vēl Ziemeļamerikā nav parādījušās vēsmas par iespējamām šasijas monopola vai dzinēju oligopola izmaiņām, turklāt no tā izrietošais potenciālais izmaksu kāpums varētu negūt atzinību starp pašreizējiem IndyCar dalībniekiem. Maz ticams, ka “Ferrari” izmantos “McLaren” modeli un IndyCar komandu veidos ar svešu dzinēju ražotāju.