Luiss Hamiltons pēc uzvaras Eifela Grand Prix izcīņā tika pie īpašas dāvanas – Mihaela Šūmahera sacīkšu ķiveres, ko viņam pasniedza Šūmahera dēls Miks, par godu atkārtotam rekordam – gan Šūmahers, gan Hamiltons Formula 1 sacīkstēs uzvarējuši 91 reizi.

Esmu pagodināts. Pat nezinu, ko lai saka. Bērnībā skatījos un apbrīnoju viņa braukšanas prasmes. Redzējum kā tas notiek gadu no gada, sacīksti pēc sacīkstes, vienu nedēļu pēc otras kopā ar komandu. Redzot tik ilgu dominanci, nedomāju kāds, it īpaši es, spētu iedomāties nonākt tuvumā Mihaela rekordiem. Tas ir iespaidīgs pagodinājums un man vajadzēs laiku, lai pie tā pierastu,” pēc sacensībām stāsta Luiss Hamiltons. “Godīgi sakot, to, ka esmu atkārtojis rekordu, sapratu tikai tad, kad jau braucu boksu celiņā. Nebiju to apjautis brīdī, kad šķērsoju finiša līniju.

Hamiltons un Šūmahers; Foto: Mercedes AMG F1 / LAT Images

Satriecošu trešo vietu šajā posmā izcīnīja Daniels Rikjardo, kurš tādā veidā uzvarēja derībās ar komandas vadītāju Sirilu Abitebulu, kurš tagad tiks pie jauna tetovējuma. “Tieši tā, tas notiks! Tagad tikai mazliet jāpadomā, bet, visticamāk, tas būs saistīts ar mani un nelielu Vācijas pieskaņu. Te mēs to esam paveikuši, tādēļ vajag ko šai vietai raksturīgu.” Vaicāts, kādēļ izpalika šampanieša dzeršana no kurpes, Rikjardo piepeši saprata, ka pilnībā aizmirsa par šo rituālu. Parasti šampanietis esot samērā silts, taču šoreiz dzestros apstākļos tas ticis atdzesēts un ierastais ritms bija izjaukts. Pie tam Rikjardo šis bija pirmais pjedestāls kopš 2018. gada Monako GP uzvaras.

“F1LV

Skatītāju vērtējumā dienas braucēja balva tika Niko Hulkenbergam. Aizvietojot Lensu Strolu, vācietis no tika pie 4 punktiem. “Kas par sacīkstēm un piedzīvojumu! Tiešām neticēju, ka varam pakāpties no pēdējās pozīcijas uz astoto. Nedomāju, ka bija daudzi, kam tas likās iespējams. Daudz kas notika mums apkārt un vairākas izstāšanās palīdzēja, taču esmu ļoti priecīgs par komandas darbu. Starts nebija diez ko labs, taču pirmā apļa laikā spēju pakāpties par divām pozīcijām. Tad koncentrēju uzmanību uz ieiešanu labā ritmā ar mašīnu.  Lai gan braucu uz robežas, pirmajā nogrieznī izdevās sataupīt riepas un tā bija šīs dienas rezultātu atslēga.

Pole position ieguvējam Valteri Botasam šoreiz nācās izstāties dzinēja defekta dēļ. “Sabloķēju riteņus pirmajā pagriezienā, kā rezultātā zaudēju pozīciju, taču tā rezultātā ātrāk devos boksos un ar jaunām riepām gāja labi. Man nebija šaubu, ka varēšu noturēt labu tempu un varbūt pat atgūt pozīciju. Nepaveicās, ko lai citu saka? Virtuālās drošības mašīnas laikā sāku zaudēt jaudu un to tā arī neatguvu. Precīzas detaļas nezinu, bet vaina meklējama jaudas agregātā. Līdz tam bija jautri.” Šis posms radīja pamatīgu triecienu Botasa cerībām uz titulu, jo tagad viņu no Hamiltona šķir 69 punkti. “Cik saprotu handikaps līdz Luisam ir pamatīgi pieaudzis. Man būs nepieciešams brīnums. Protams, nav jēgas padoties. Jāceļ latiņa augstu un jāmēģina tālāk. Tad jau redzēs, bet šodien esmu vīlies.