Pēc šausminošās avārijas Bahreinas posmā, kas gandrīz laupīja viņa dzīvību, Romēns Grožāns nolēmis doties mājup uz Šveici, līdz ar to šai sezonā Grožāns Formula 1 čempionātā vairs nestartēs.

Iespaidīgajā avārijā Grožānam izdevās tikt cauri tikai ar apdegumiem, tomēr tie bija pietiekami nopietni, lai liegtu viņam piedalīties šonedēl notiekošajā Sakiras Grand Prix. “Haas” komanda nolīga savu simulatoru braucēju Pietro Fitipaldi kā Grožāna aizstājēju uz šo posmu, taču skaidrības par sezonas pēdējo posmu vēl nebija.

Ar pamatīgām skumjām jāpaziņo, ka nevarēšu piedalīties sezonas pēdējā posmā Abū Dabī un būt ar tur kopā ar komandu. Ar dakteri darījām visu, ko spējam, lai saglābtu manas rokas, taču sacīkšu riski ir pārāk nopietni manai veselībai un rehabilitācijas procesam. Tādēļ pieņemts lēmums nepiedalīties sacīkstēs. Tas ir viens no smagākajiem lēmumiem manā dzīvē, taču viens no gudrākajiem. Man pietrūks komandas, taču atbalstīšu viņus kā vienmēr,” norāda Grožāns, kurš “Haas” sastāvā brauc kopš vienības ienākšanas F1 čempionātā 2016. gadā.

“F1LV

Grožāns gan norādīja, ka nevēlās, lai tā būtu bijusi pēdējā reize, kad viņš ir braucis ar F1 mašīnu, atzīstot, ka ir gatavs aizsūtīt vēstuli visām 10 komandām, cerībā tikt pie privātās testu sesijas. Lielu interesi par šo ziņojumu izrādījis “Mercedes” vadītājs Toto Volfs, norādot, ka viņa komanda būtu ieinteresēta aizvadīt šādus testus, ja tas būtu iespējams.

Grožāna aizvietotājs Pietro Fitipaldi piedalīsies arī sezonas pēdējā posmā Abū Dabī GP, līdz ar to izdevība vēl netiks dota nākamās sezonas braucējiem Ņikitam Mazepinam vai Mikam Šūmaheram.

Romēns ticēja mūsu F1 projektam jau no paša sākuma un piekrita braukt vēl pirms mašīna bija radīta. Nevar apšaubīt viņa mērķtiecību un ieguldīto darbu, lai mēs tiktu pie sasniegumiem kā jauna komanda. Mēs allaž būsim pateicīgi par šo ticību un ziedošanos. Šīs īpašības, viņa vēlme un ambīcijas, palīdzēs viņam arī rehabilitācijas procesā. Savā un Džīna Hāsa vārdā, kopā ar visu “Haas” F1 komandu vēlam Romēnam visu labāko un pilnvērtīgu atveseļošanos,” ziņojumā norāda “Haas” komandas vadītājs Gunters Steiners.