Vācu autosportistam Mikam Šūmaheram vēlreiz izdevies apliecināt savu talantu, šodien Bahreinā notiekošā Formula 2 čempionāta sezonas pēdējā posmā nodrošinot sev čempiona titulu.

Šūmahers uz pēdējo posmu ieradās kā kopvērtējuma līderis ar 14 punktu pārsvaru pār citu “Ferrari” jauno braucēju akadēmijas pilotu Kalumu Ailotu, kamēr matemātiskas izredzes uz titulu saglabāja vēl vairāki topošie F1 braucēji – Ņikita Mazepins, Roberts Švarcmans un Juki Cunoda.

Īsajā Sakiras ārējās konfigurācijas aplī Šūmahers kvalifikācijā nesapratās ar izraēlieti Roju Nisanī, piedzīvojot sadursmi. Līdz ar to pirmajam braucienā Šūmahers startēja tikai no 18. pozīcijas, kamēr galvenais konkurents Ailots kvalificējās devītais.

Kamēr Šūmahers un Ailots pamazām apsteidza konkurentus, visiem pa priekšu traucās Mazepins, kuram cieši sekoja Švarcmans un Cunoda. Veicis savu pitstopu vēlāk par konkurentiem, Cunoda nonāca priekšā abiem krievu braucējiem, taču ar vēsām riepām zaudēja divas pozīcijas. Japānis apdzina Švarcmanu un centās noķert Mazepinu. Tikmēr no aizmugures strauji tuvojās Felipe Drugovičs un Guanju Žou, kurš gan pamanījās nopelnīt 5 sekunžu sodu par ātruma pārsniegšanu boksos.

Pēdējie 10 apļi bija piesātināti ar elpu aizraujošām cīņām. Īpaši agresīvi savu pozīciju centās aizstāvēt Mazepins. Piekāpies Cunodam un Žou, viņš uzsāka ļoti spraigu cīņu ar Drugoviču. Lai gan krievu sportists nosargāja trešo vietu, pēc sacīkstēm viņam tika piešķirti divi sodi, liekot atkāpties uz devīto vietu. Cunoda tika pie uzvaras, Žou, pat ar soda piešķiršanu, saglabāja otro vietu, bet Drugovičs tika pie 15 punktiem par trešo vietu.

Ailots un Šūmahers pēc Mazepinam piešķirtā soda nonāca piektajā un sestajā vietā, taču Ailots nespēja sadeldēt handikapu, jo Šūmahers tika pie 2 punktiem par ātrāko apli.

Līdz ar to sezonas pēdējā startā Šūmahers un Ailots stājās blakus viens otram aiz Daniela Tiktuma un Jehana Daruvalas otrajā rindā. Šūmahers atkal izspēlēja savu meistarstiķi – lielisku startu – un uzsāka cīņu ar Tiktumu par vadību, tomēr pamatīgi sabloķēja riteņus bremzējot, lai neizraisītu sadursmi. Uzreiz kļuva skaidrs – ar tādām riepām sasniegt finišu nav iespējams, tādēļ par Šūmahera galveno uzdevumu kļuva Ailota apturēšana.

Abi “Ferrari” akadēmijas talanti aizvadīja saspringtu cīņu vairāku apļu garumā līdz Ailots beidzot pakāpās uz trešo vietu. Šai brīdī Šūmahers devās boksos pēc svaiga riepu komplekta. Ar Ailota ātrumu nebija pietiekami, lai noķertu Tiktumu un Daruvalu, kuru cīņa vairākkārt balansēja uz naša asmens, lai nesadurtos. Arī Ailots nebija diez ko saudzīgs pret savām riepām, līdz ar to atlikušajā distances laikā konkurenti aizsteidzās viņam garām, laupot pēdējās izredzes uz titulu. Jehans Daruvala tika pie savas pirmās uzvaras, bet sestdienas uzvarētājs Juki Cunoda pēdējā aplī pieveica Tiktumu un nodrošināja “Carlin” komandai dubultuzvaru.

Pilni sacensību rezultāti atrodami šeit.

Grafiks: FIA Formula 2