Pēc iespaidīga “Mercedes” misēkļa boksos, izbojājot sacīkstes gan Džordžam Raselam, gan Valteri Botasam, pie pārsteidzošas uzvaras Sakiras Grand Prix tika meksikānis Serhio Peress.

Sacīkšu starts Džordžam Raselam padevās ļoti labs un pirmā pagrieziena izejā Hamiltona aizvietotājs jau bija līderis. Neveiksmīgi pirmie pagriezieni lika Valteri Botasam uzsākt cīņu ar Serhio Peresu par otro vietu. Lai gan Botass pozīciju nosargāja, tas izraisīja ķēdes reakciju – Peress uzsāka cīņu par trešo vietu ar Maksu Verstapenu. Šarla Leklēra iesaistīšanās cīņā beidzās ar neveiksmīgu manevru – “Ferrari” mašīnas riteņi sabloķējās un Leklērs uztriecās Peresam. Verstapens centās apbraukt sadursmes vietu pa drošības joslu, taču nespēja veikt pietiekamu pagriezienu, lai atgrieztos trasē un atdūrās pret drošības barjeru.

Trasē tika sūtīta drošības mašīna. Šarlam Leklēram un Maksam Verstapenam sacīkstes bija galā, kamēr Serhio Peress turpināja sacīkstes pēc pitstopa veikšanas. Šī haosa rezultātā uz trešo vietu pakāpās Karloss Saincs, kurš startēja tikai astotais. Aiz Sainca iekārtojās Daniels Rikjardo, Daņila Kvjats un Lenss Strols. Cīņās par pēdējām vietām 1. aplī pamatīgu sagriešanos piedzīvoja arī vecmeistars Kimi Raikonens.

Sacīkstēm atsākoties, “Mercedes” duets saglabāja pozīcijas, bet Serhio Peress no pēdējās pozīcijas visai ātri aizcīnījās atpakaļ līdz punktu zonai.

Daņils Kvjats savu pitstopu veica ātrāk par konkurentiem. Uzreiz pēc viņa 29. aplī boksos devās arī Saincs, bet apli vēlāk – Rikjardo, kurš atgriezās trasē aiz Kvjata. Pārējie braucēji palika vismaz par 10 apļiem ilgāk trasē pirms sava pitstopa. Kad visi braucēji bija veikuši savus pitstopus vadošo desmitnieks bija sekojošs: Rasels, Botass, Saincs, Kvjats, Rikjardo, Gazlī, Okons, Strols, Peress, Noriss.

Uz boksu apmeklējuma rēķina Rasels iekrāja 8 sekunžu pārsvaru. Tas pamazām sāka zust, turklāt Rasels sūdzējās par jaudas trūkumu. Nikolā Latifi nobrauca trases malā un izraisīja virtuālās drošības mašīnas fāzi. Saincs un Rikjardo devās boksos tieši, kad VSC fāze beidzās. Neraugoties uz to, Rikjardo atguva pozīciju pret Kvjatu.

Visss sagriezās kājām gaisā, kad avarēja Džeks Eitkens. “Mercedes” sūtīja abus savus braucējus boksos, taču Džordžam Raselam tika pieskrūvētas Botasam paredzētās riepas. Rasels jau bija atpakaļ trasē, kad “Mercedes” mehāniķi piefiksēja savu kļūdu. Pēc gandrīz pusminūti gara pitstopa Botass tika sūtīts atpakaļ trasē ar tām pašām riepām, kurām viņš iebrauca boksos, bet Rasels vēlreiz devās pie mehāniķiem.

Sacīkstes atsākās ar Peresu vadībā. Sekoja Okons, Strols, Botass, Rasels un Saincs. Ar svaigām riepām Rasels ne tikai apdzina Botasu, bet arī Strolu un Okonu, pakāpjoties līdz otrajai vietai. Centieni noķert Peresu beidzās, kad “Mercedes” viņu iesauca boksos cauras riepas dēļ. Botasam neklājās labāk – ar vecām riepām viņš zaudēja vairākas pozīcijas un finišēja astotais – tieši priekšā Raselam, kurš pēdējos apļos apdzina virkni lēnāku braucēju.

Serhio Peress izcīnīja savu pirmo uzvaru kajerā, Estebans Okons pirmoreiz karjerā kāpa uz pjedestāla, bet Lenss Strols parūpējās par to, ka pirmoreiz uz pjedestāla kāpj divi “Racing Point” braucēji.

Sakiras Grand Prix rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPitstopiPunkti
1Serhio PeressRacing PointMercedes1:31'15.114225
2Estebans OkonsRenaultRenault10.518118
3Lenss StrolsRacing PointMercedes11.869115
4Karloss SaincsMcLarenRenault12.580212
5Daniels RikjardoRenaultRenault13.330210
6Aleksandrs AlbonsRed BullHonda13.84228
7Daņila KvjatsAlphaTauriHonda14.53426
8Valteri BotassMercedesMercedes15.38924
9Džordžs RaselsMercedesMercedes18.55643
10Lando NorissMcLarenRenault19.54121
11Pjērs GazlīAlphaTauriHonda20.5272
12Sebastians FetelsFerrariFerrari22.6113
13Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari24.1112
14Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari26.1533
15Kevins MagnusensHaasFerrari32.3702
16Džeks EitkensWilliamsMercedes33.6743
17Pietro FitipaldiHaasFerrari36.8583
nfNikolā LatifiWilliamsMercedes35 apļi1
nfMakss VerstapensRed BullHonda87 apļi
nfŠarls LeklerksFerrariFerrari87 apļi