Indianapolisas 500 jūdžu braucienam pieteikušies 35 piloti, kas nozīmē, ka šogad atgriezīsies arī tā saucamā ‘bump day’ jeb priekškvalifikācija, kurā tiks noskaidroti divi lēnākie braucēji, kuriem tā arī nebūs iespēja startēt šī gada sacīkstē.

Pēc noteikumiem Indianapolisas 500 jūdžu braucienā uz starta stājas 33 dalībnieki un pagājušajā gadā tieši tāds bija pieteikumu skaits, bet šogad tas pieaudzis līdz 35. No šiem pilotiem 13 pārstāv ASV, bet 22 citas valstis.

Kopā startēs arī trīs debitanti. Pietro Fitipaldi jau iepriekš bija plānots starts, bet gūtās traumas 2018.gadā Spa trasē neļāva piedalīties šajā sacīkstē, kā arī Skots Makloklins, kurš savā pirmajā ovāla sacīkstē Teksasā šogad izcinīja 2.vietu.

“F1LV

Uz starta stāsies arī deviņi bijušie šīs leģendārās sacīkstes uzvarētāji, kas ir par vienu mazāk nekā rekords šajā rādītājā. Tāpat ierindā būs arī septiņi IndyCar čempioni.

Interesanti, ka “Arrow McLaren SP” sastāvā pieteikts arī vetrāns Huans Pablo Montoija, bet jaunā projekta “Paretta Autosports” ietvaros Indy500 atgiezīsies Simona de Silvestro.

Indianapolisas 500 jūdžu sacīkste šogad risināsies 30.maijā, kas ir nedēļu pēc Monako GP, ar kuru leģendārā sacīkste ASV tradicionāli ir pārklājusies.

Indy500 pietiekumi:

AJ Foyt Enterprises
Sebastien Bourdais,
JR Hildebrand,
Dalton Kellett,
Charlie Kimball

Andretti
Marco Andretti,
Colton Herta,
James Hinchcliffe,
Ryan Hunter-Reay,
Alexander Rossi,
Stefan Wilson

Arrow McLaren SP
Juan Pablo Montoya,
Pato O’Ward,
Felix Rosenqvist

Carlin
Max Chilton

Chip Ganassi Racing
Scott Dixon,
Marcus Ericsson,
Alex Palou,
Tony Kanaan

Dale Coyne Racing
Pietro Fittipaldi,
Ed Jones

Dreyer & Reinbold Racing
Sage Karam

Ed Carpenter Racing
Ed Carpenter,
Conor Daly,
Rinus VeeKay

Meyer Shank Racing
Helio Castroneves,
Jack Harvey

Paretta Autosports
Simona de Silvestro

Rahal Letterman Lanigan
Santino Ferrucci,
Graham Rahal,
Takuma Sato

Team Penske
Scott McLaughlin,
Josef Newgarden,
Simon Pagenaud,
Will Power

Top Gun Racing
RC Enerson