Lando Norisa 2021. gada sezona un pēdējais posms Austrijā vērtējami ar treknu ‘plus’ zīmi. Pāris paviršības brīži gan nostādījuši Norisu ne pārāk patīkamā situācijā.

Austrijas Grand Prix pirmajos apļos Lando Noriss aizvadīja elpu aizraujošu cīkstēšanos ar Serhio Peresu. Meksikānim nācās izbraukt caur drošības joslu, par ko Noriss saņēma 5 sekunžu sodu, kas, iespējams, maksāja otro vietu priekšā Valteri Botasam. Lando tika arī pie diviem soda punktiem.

Tas nozīmē, ka pēdējā gada laikā Lando Noriss sakrājis 10 soda punktus. Ja braucējs saņem 12 soda punktus, viņš tiek diskvalificēts no nākamā posma. Par laimi Norisam, divi viņam piešķirtie soda punkti dzēsīsies vēl pirms nākamā posma Lielbritānijā, tomēr situācija nekļūs daudz vieglāka. Līdz pat novembrim viņš nedrīkstēs sakrāt 4 jaunus soda punktus.

Lando Noriss no visiem braucējiem atrodas vistuvāk diskvalifikācijai. Serhio Peresam ir 8 soda punkti (1 punkts tiks dzēsts 16. augustā), bet 7 soda punkti ir Aleksam Albonam, kurš šogad nepiedalās sacīkstēs.

Baku incidentā par sarkano karogu neievērošanu nepakļāvu nevienu riskam. Gluži pretēji, visu darīju ļoti droši. Kādēļ par to pienākas soda punkti? Kādēļ man piešķir soda punktus, kad kāds iebrauc grants joslā? Nekas no tā nebija bīstami. Man šķiet, ka dažķārt braucēji ir pelnījuši sodus par darbībām trasē pēc kļūdainiem lēmumiem, taču ir gadījumi, kad tas, ko cilvēki dara, ir vienkārši bīstami. Ja apdzen kādu dzelteno karogu fāzē, kas ir bīstami un pakļauj cilvēkus riskam, tad es saprotu soda punktu piešķiršanu. Ja tos sakrāj, saņem diskvalifikāciju, taču, manuprāt, ir muļķīgi dot sodus par šādiem sīkumiem. Formula 1 nevajadzētu uz to virzīties. Ceru, ka citi piekritīs manam viedoklim,” norāda Lando Noriss.

Interesanti, ka pat Norisa manevra rezultātā ‘cietušā’ Serhio Peresa “Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners uzskata, ka soda piešķiršana šoreiz bija nepamatota. “Man nav nekādu milzu problēmu ar Lando manevru. Tās ir sacīkstes. Ciešas sacīkstes. Viņi brauca ritenis pie riteņa. Viņi sevi nostādīja situācijā, kurā nebija izvēles, kad Peresam bija līdzīga situācija ar Šarlu, taču tās ir sacīkstes. Citādi braucēji tikai stums sevi ārā no trases un pelnīs soda punktus. Tas liek vilties.”

Gadījumā, ja Noriss sakrās 12 soda punktus, diskvalifikācija tiks piešķirta uz vienu Grand Prix posmu, nevis visu periodu līdz soda punktu dzēšanai. Līdz šim F1 čempionātā neviens braucējs vēl nav sasniedzis 12 soda punktu slieksni, taču pirms diviem gadiem F2 čempionātā Mahavers Raghunatans gada laikā tehniski nopelnīja pat divas diskvalifikācijas.