Formula 1 čempionāts ir nolēmis jau šajā sezonā ieviest apdzīšanas balvu, ko saņems pilots, kurš sezonas izskaņā būs veicis visvairāk apdzīšanas manevrus.

Uzvarētājs iegūs savā īpašumā “Crypto.com Overtake Award”, kas līdz ar to ir iespēja Formula 1 čempionātam izcelt un katrā posmā atgādināt par vienu no saviem atbalstītājiem, līdzīgi, kā tas ir ar “DHL Fastest Lap Award”.

Papildus F1 translācijās tiks attēloti īpaši grafiki, kas informēs par apdzīšanu skaitu, iespējām un pilotiem, kas ir līderi šajā rādītājā. Pēc noklusējuma tradicionāli tas ir kāds no vidus ešelona pilotiem, kuriem ir lielākas iespējas veikt apdzīšanu sacīkstes laikā. Šobrīd līderis šajā rādītājā pēc 11 sezonas sacīkstēm ir Sebastians Fetels. Tradicionāli šajā statistikā pie apdzīšanām netiek ņemti vērā manevri, kas veikti pirmajās sacīkšu aplī.

Līdz ar to tā būs papildus iespēja līdzjutējiem sekot līdz apdzīšanu intensitātei sacīkstēs, pilotiem, kas tās veic visbiežāk un, iespējams, nepalaist garām cīņu par pozīciju aiz līderu mugurām.