Cīņa par uzvaru Saūda Arābijas Grand Prix starp Luisu Hamitonu un Maksu Verstapenu 1997. gada pasaules čempionam Žakam Vilnēvam drīzāk atgādinājusi īres kartingu, nevis Formula 1 sacensības.

Arī pašam Vilnēvam negāja viegli ar titula iegūšanu. 1997. gadā uz sezonas pēdējo posmu kā kopvērtējuma līderis devās Mihaels Šūmahers, taču vācietis apzināti izraisīja sadursmi. Karma bija Vilnēva pusē – Šūmahers izstājās un tika izslēgts no čempionāta, kamēr Vilnēvs kļuva par pirmo kanādieti – F1 čempionu.

Tā nebija F1, bet gan īres kartingu sacensība. Viss bija nepareizi. Nezinu, ko lai pasaka. Ir grūti palikt neitrālam un sniegt komentāru, cenšoties saglabāt objektivitāti. Tapat tiks pieņemts, ka esi kāda pusē,” par notikumiem Džidas trasē stāsta Žaks Vilnēvs.

Vai vēlamis sportu un labas F1 sacīkstes? Vai vienkārši gaidām Holivudas šovu? Ja vēlamies Holivudas šovu, tad svētdiena bija satriecoša. Bet vai tas ir F1 pamatā? Nezinu, domāju, ka Frenks Viljamss apgrieztos savā zārkā, redzot šādu sacīksti. Tad paskatāmies uz komandu vadītājiem. Visi kliedz un rada spiedienu uz tiesnešiem. Tas paliek smieklīgi. Faniem patika. Tas, visticamāk, palielinās auditoriju, kas ir labi čempionātam, taču sākam attālināties no sporta.

Savs sakāmais allaž runātīgajam Vilnēvam bija arī par Verstapena bremzēšanas un palaišanas manevriem, kuru rezultāta sekoja kontakts un Saūda Arābijas GP titula kandidātu cīņa gandrīz noslēdzās priekšlaicīgi.

Kāds tev priekšā samazina ātrumu, tu apdzen. Problēma ir tajās stulbajās DRS joslās. Luiss nevēlējās šķērsot DRS mērīšanas punktu priekšā Maksam. Viņš zināja, ka Makss viņu laiž garām. Viņš vienkārši nevēlējās, lai Maksam nākamajā taisnē būtu DRS, jo tad sekotu apdzīšanas manevrs. Viņi abi rīkojās muļķīgi šai situācijā.”

Turpinot kritizēt visu par un ap Saūda Arābijas GP Vilnēvs arī izteica neizpratni par ‘tirgošanos’ sarkano karogu fāzes laikā ap potenciālo Maksa Verstapena sodu par apdzīšanu ārpus trases robežām. Vilnēvs norādīja, ka nekad nav redzējis līdzīgu situāciju.

Vaicāts par pēdējā posma prognozēm intervijā ar “Motorsport.com” Žaks norāda: “Tā ir “Red Bull” trase, taču ar savu pašreizējo dzinēju jebkura trase ir Luisa trase. Es vienkārši ceru uz tīru sacīksti. Lai uzvar labākais! Ceru, ka nebūs vēl viens Holivudas scenārijs. Vismaz ne pēdējā posmā. Šogad mums to jau bijuši pietiekami daudz.