Četrkārtējais Formula 1 čempions Alens Prosts turpmāk vairs nedarbosies “Alpine” komandā, kur līdz šim pildīja padomnieka lomu.

Alens Prosts pirmoreiz sadarbību ar “Alpine” mātes uzņēmumu “Renault” uzsāka 1981. gadā vēl kā sacīkšu braucējs. 2015. gadā viņš atgriezās franču koncernā kā konsultants un vēstnieks, pārraugot ne vien “Renault” F1, bet arī Formula E programmu.

Šīs ir jau otrās izmaiņas “Alpine” komandas vadībā šomēnes. Pirms nedēļas kompānijas vadītājs Lorēns Rosi paziņoja, ka darbu neturpinās līdzšinējais izpilddirektors Marsins Budkovskis. Vācu medijs “AMuS” uzskata, ka Budkovskis tiek izskatīts kā potenciāls kandidāts uz Formula 1 sacīkšu direktora amatu, ko šobrīd pilda Maikls Masi.

Prosta un Budkovska aiziešana no komandas pastiprina baumas par iespējamo bijušā “Aston Martin” komandas vadītāja Otmara Safnauera pievienošanos. Līdz ar Safnaueru komandai varētu pievienoties viens no bijušās “Racing Point” komandas galvenajiem sponsoriem “BWT”, kuriem ir labas savstarpējās attiecības ar Safnaueru.

“Aston Martin” komanda jau atradusi aizvietotāju Safnaueram. Šo lomu turpmāk pildīs bijušais “BMW” motorsporta daļas vadītājs Maiks Kraks. Tikmēr “Alpine” vadītāja lomu līdz oficiālu paziņojumu publicēšanai pildīs Lorēns Rosi.

“Alpine” komanda pēdējo divu gadu laikā veikusi daudz nozīmīgu izmaiņu menedžmentā. Pērn komandas sacīkšu direktora amatam no MotoGP “Suzuki” komandas tika piesaistīts Davide Brivio, bet tehniskā vadītāja lomu sāka pildīts Pats Frajs, tikmēr savu posteni pameta ilggadējais komandas boss Sirils Abitebuls.