Pagājušās F1 sezonas vājākā komanda “Haas” šodien kā pirmā prezentēja savu 2022. gada sacīkšu mašīnu “VF-22”, kā arī tās jauno krāsojumu.

“Haas-Ferrari VF-22” ir pirmais auto, kurš veidots komandas jaunajā dizaina nodaļā Maranello. Tas konstruēts atbilstoši šogad ieviestajiem tehniskajiem noteikumiem un ļauj gūt reālo priekšstatu, kādi turpmāk īsti izskatīsies “Formula 1” spēkrati.

Mašīnai ir arī savādāks krāsojums, lai gan lielā mērā saglabāti iepriekšējie motīvi. Arī šīs sezonas krāsojumā dominē baltais tonis un Krievijas karoga krāsas, pateicoties galvenajam sponsoram “Uralkali”.

Amerikāņu vienībā arī gaidāmajā sezonā turpinās startēt Miks Šūmahers un Ņikita Mazepins, kuri 2021. gadā aizvadīja debiju “Formulā 1”. Sezona viņiem izvērsās grūta, jo neviens no sportistiem neizcīnīja punktus, bet Konstruktoru kausā komanda palika pēdējā vietā. Tas gan lielā mērā skaidrojams ar faktu, ka “Haas” inženieri pērn vairs neuzlaboja aktuālo modeli un, iespējams, pirmie visu uzmanību sāka veltīt šīs mašīnas izstrādei.

Jaunās F1 mašīnas redzamākās pārmaiņas ir savādāks aizmugurējais un krietni vienkāršāks priekšējais antispārns, kā arī 18 collu diski. Jaunie tehniskie noteikumi paredz lielu lomu graundefektam, bet mazāku dažādiem virsbūves aerodinamiskajiem risinājumiem. Tā mērķis ir samazināt izmaksas un palielināt savstarpējo cīņu spraigumu.

“Mēs visi zinām, uz ko šī komanda ir spējīga, jo esam to parādījuši jau pagātnē,” sacīja “Haas” vadītājs Ginters Steiners. “Esmu pārliecināts, ka ar jauno mašīnu, kas radīta pēc pilnīgi jauniem noteikumiem mūsu jaunajā dizaina nodaļā, atkal sacīkstēs būsim konkurētspējīgi.”

Jaunais “Haas-Ferrari VF-22” modelis: