Pirms F1 sacensībām Sakiras trasē spēkojās arī jaunie talanti Formula 2 un Formula 3 čempionātos. Mūsu ziemeļu kaimiņš igaunis Juri Vips pazaudēja uzvaru riepu maiņas laikā.

Kvalifikācijā pārsteidzošu pole position izcīnīja izcilā motociklista Mika Dūena dēls Džeks. Savā Formula 2 debijā “Virtuosi Racing” sastāvā viņš pārspēja Teo Puršēru un Juri Vipu. Kvalifikācija noteica starta kārtību otrajam braucienam, kamēr sprinta sacīkstē Top 10 startē apgrieztās pozīcijās.

Felipe Drugovičs, atgriezies “MP Motorsport” sastāvā neprata izmantot pirmās pozīcijas priekšrocības sprintā. Ričards Veršors no “Trident” pašāvās viņam garām un nosargāja uzvaru līdz pat finišam. Lieliski apdzīšanas manevri ļāva Liamam Lovsonam finišēt trešajā vietā starp diviem F2 veterāniem Jehanu Daruvalu un Ralfu Bošungu.

Pēc veiksmīga sākuma Juri Vips nodeldēja riepas un finišēja septītais. Jāuzteic pozīciju zemāk finišējušā japāņa Ajumu Ivasas sniegums. “Nissan e.dams” braucējs startēja pēdējais, jo kvalifikācijā izslīdēja no trases, tomēr spēja tikt līdz astotajai vietai un izcīnīt vienu punktu. Ar tīru apli Ivasa, visticamāk, būtu kvalificējies labāko pieciniekā.

Galvenajā sacīkstē abiem pirmajā rindā startējušajiem Dūenam un Puršēram padevās vāji starti. Igaunis Vips no trešās pozīcijas pieteica sevi F2 favorītu pulkam ar satriecošu startu. Nonācis vadībā, viņš izsargājās no Bošunga uzbrukumiem un iekrāja vērtīgu pārsvaru. Šveicietis iepalika un par Vipa tuvāko sekotāju kļuva Dūens.

Lai gan mīkstās riepas nedila tik strauji kā citus gadus, Vips ļoti agri devās boksos pēc “Pirelli” cietākā sastāva. Problēmas ar priekšējā kreisā riteņa pieskrūvēšanu maksāja aptuveni 15 sekundes un sapnis par uzvaru bija vējā. Arī Dūena prieki nebija gari – izbraucis no boksiem viņš aizķēra priekšējo antispārnu aiz Puršēra “ART Grand Prix” formulas. Tā rezultātā viņam atkārtoti vajadzēja doties boksos.

Uz brīdi ātrākais braucējs starp tiem, kas jau bija veikuši pitstopu, bija Felipe Drugovičs, tomēr viņš ļoti agri veica riteņu maiņu un nebija spējīgs noturēt Puršēru sev aizmugurē. Pretēju stratēģiju piekopa Ivasa, no pēdējās pozīcijas tiekot līdz vadībai. Pēc sava pitstopa viņš atgriezās trasē desmitais.

Pēc Veršora sadursmes ar Enzo Fitipaldi trasē devās drošības mašīna. Vairāki braucēji to uztvēra kā izdevību uzmontēt jaunu riepu komplektu, taču zīmīgi, ka gan Denisa Haugera, gan Keilena Viljamsa mašīnām netika kārtīgi pieskrūvēts priekšējais kreisais ritenis, līdz ar to abi palika boksu celiņā.

Ieilgusī drošības mašīnas fāze nozīmēja, ka sacīkšu finišu diktēs trasē pavadītais laiks nevis nobrauktie apļi, saīsinot to par vienu apli. Puršēram gan izdevās noturēt Lovsonu sev aizmugurē, bet Vips spēja atgūties līdz trešajai vietai, nopietni piesakot savu kandidatūru titula cīņai. Ivasa pēdējā apļa cīņās izslīdēja un palika bešā.

Abu braucienu summā kopvērtējums ir sekojošs: Puršērs 25 punkti, Lovsons 24, Vips 18, Bošungs 17. Nākamais posms pēc nedēļas risināsies Saūda Arābijā.

Pārsteigumi netrūka arī Formula 3 čempionātā. “Van Amersfoort Racing” komanda debitēja ar pole position, ko sasniedza Franko Kolapinto. Argentīnietis galvenajā sacīkstē turējās vadībā, izvairoties no aizmugurē notiekošā haosa. Vairākas sadursmes atsijāja konkurentus, tostarp otrajā vietā startējušo Romanu Štaneku, kura izredzes pazuda cauras riepas dēļ.

Talantīgais francūzis Viktors Martēns turējās cieši aizmugurē un prata labāk sataupīt savas riepas, lai pēdējos apļos veiktu izšķirošu manevru un svinētu uzvaru. Arturs Leklērs, F1 braucēja Šarla jaunākais brālis, reabilitējās par kvalificēšanos 14. pozīcijā. Lieliski pirmie apļi ļāva viņam nonākt līderu grupā un finišēt otrajā vietā. Kolapinto rūtoto karogu sasniedza trešais, taču piecu sekunžu sods par trases robežu neievērošanu lika atkāpties uz piekto vietu.

Dienu iepriekš trases robežu neievērošana maksāja uzvaru Olijam Bērmanam sprinta braucienā pēc cīņas ar Aizaku Hadžaru pēdējos apļos. Hadžars tika pie uzvaras, bet Bērmans palika priekšā trešajā vietā finišējušajam krievam Aleksandram Smoljaram, kurš startē zem FIA, nevis savas dzimtenes karoga.

Arī šai braucienā Leklērs jaunākais izcēlās ar vairākiem lieliskiem manevriem, finišējot piektajā vietā, pozīciju virs Zaka O’Salivana, kurš startēja no pole position un atradās vadībā pirmajos apļos.

F3 kopvērtējumā Leklērs atpaliek vienu punktu no Martēna, bet Bērmans ir vēl septiņus punktus tālāk aizmugurē. Formula 3 TV ekrānos atgriezīsies 23. un 24. aprīlī ar sacīkstēm Imolā.