Trīs posmi noslēgušies un mums jau ir viens spožs pieteikums cīņai par titulu. Šarls Leklērs uzvarēja, kamēr viņa galvenais sāncensis Makss Verstapens netika līdz finišam. Laiks ielūkoties pāris interesantos faktos no notikumiem Austrālijā.

#1 Par Grand Slam Formula 1 sauc perfektu nedēļas nogali – uzvaru no pole position ar ātrāko apli, esot vadībā no starta līdz finišam. Tieši šādu dominanci Austrālijas GP demonstrēja Šarls Leklērs. Pēdējoreiz ar “Ferrari” mašīnu Grand Slam tika sasniegts tālajā 2010. gadā, kad Singapūrā to paveica Fernando Alonso. Kopš 1988. gada visi braucēji, kas kādā posmā sasnieguši Grand Slam, ātrāk vai vēlāk ir kļuvuši par čempioniem.

#2 Radikāli pretēja nedēļas nogale izvērtās otram “Ferrari” braucējam Karlosam Saincam. Izstājoties otrajā aplī pārtrūka spāņu braucēja sērija ar 31 secīgu finišu (5. garākā sērija F1 vēsturē), pie tam 17 sacīkstes pēc kārtas Saincs finišēja punktos. Kopš 2020. gada sezonas sākuma Saincs ir izstājies tikai 3 reizes, turklāt visos šajos gadījumos tas noticis pašā sacīkšu sākumā – 2020. gada Toskānas GP piedzīvoja sadursmi 6. aplī, nākamajā posmā Sočos avarēja jau pirmajā aplī, bet svētdien Austrālijā izslīdēja otrajā aplī.

#3 Šī bija tikai otrā reize pēdējo 9 Austrālijas GP laikā, kad pole position ieguvējs gūst panākumu arī sacīkstēs. Luisam Hamiltonam tas izdevās 2015. gadā, bet no 2016. līdz 2019. gadam viņš četrus gadus pēc kārtas startēja pirmais, bet finišēja otrais. Zīmīgi, ka šajos četros gados viņš uzvarēja pilnīgi visās treniņu sesijās.

#4 Šarls Leklērs ticis pie punkta par ātrāko apli katrā no pirmajiem trim posmiem. Līdz šim pēdējā reize, kad braucējs sāk F1 sezonu ar ātrāko apli katrā no pirmajiem trim posmiem meklējama tālajā 1973. gadā, kad to paveica Emersons Fitipaldi. Tiesa gan, tolaik apļu laikus mērija ar precizitāti līdz sekundes desmitdaļai, līdz ar to Brazīlijā Fitipaldi dalīja ātrāko apli ar Deniju Halmu. Huans Manuels Fanhio sasniedza trīs ātrākos apļus savos pirmajos 3 startos 1951. un 1955. gadā. Tolaik Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstes arī tika skaitīts kā F1 posms, lai gan Fanhio un vairums Formula 1 braucēju uz to nedevās.

Grafiks: Pirelli

#5 Leklēra galvenais sāncensis Makss Verstapens izstājās jau otro reizi trīs posmu laikā. Kopvērtējumā viņu no Leklēra tagad šķir 46 punkti jeb nepilnu divu uzvaru tiesa. Pie tam viņš nonācis arī aiz komandas biedra Serhio Peresa. Pēdējoreiz Verstapens kopvērtējumā aiz sava komandas biedra bija 2018. gadā pēc Ungārijas Grand Prix, kad startēja kopā ar Danielu Rikjardo.

#6 Valteri Botasam pārtrūka 103 posmu ilga sērija, iekļūstot Q3. Šoreiz “Alfa Romeo” braucējs kvalifikācijā palika 12. vietā. Pēdējoreiz trešā kvalifikācijas kārta bez Botasa līdzdalības meklējama 2016. gada Abū Dabī GP. Tas bija viņa pēdējais starts “Williams” sastāvā pirms pievienošanās “Mercedes”. Rekordists ar 137 secīgiem Top 10 kvalifikācijās ir Airtons Senna. Viņa laikā gan bija citādāks kvalifikācijas formāts.

#7 Botasa komandas biedrs Guanju Žou pēc 10. vietas debijas sacīkstē Bahreinā nākamajos divos posmos palika 11. vietā. Zīmīgi, ka no aktīvajiem braucējiem visos karjeras pirmajos trīs posmos Top 11 izdevies tikt vienīgi Luisam Hamiltonam un Guanju Žou.

#8 Tieši virs Žou finisēja Alekss Albons, kurš vienīgo reizi boksos devās priekšpēdējā apļa beigās. Atšķirībā no Džordža Rasela, kurš pirmo punktu ar “Williams” guva trešajā sezonā, Albons to paveica jau savā trešajā startā šīs vienības rindās. Visiem braucejiem, kuri “Williams” pievienojās pēc 2014. gada, vajadzēja vairāk kā trīs posmus, lai sasniegtu punktus.

Grafiks: Pirelli

#9 Albona sasniegums atstāja “Aston Martin” kā pēdējo komandu bez punktiem. Pēdējoreiz Silverstonā bāzētā vienība pēc trim posmiem uz nullītes atradās 2009. gadā, kad tā vēl saucās “Force India”. Tiesa tolaik punktus piešķīra tikai 8 ātrākajiem braucējiem. Gadu iepriekš viņi nespēja tikt arī desmitniekā.

#10 Līdz hidraulikas defekta izraisītajai avārijai Fernando Alonso pirmajos divos sektoros bija uzrādījis labāku rezultātu par Šarla Leklēra pole position apli. Ja “Alpine” veterānam būtu izdevies pārsteigt un uzvarēt kvalifikācijā, viņš kļūtu par vecāko pole position ieguvēju 27 gadu laikā un sesto, kam tas izdevies pēc 40 gadu dzimšanas dienas. Mihaels Šūmahers uzvarēja Q3 2012. gadā Monako 43 gadu vecumā, tomēr starta pozīciju sods liedza vācietim startēt no pole position.