“Ferrari” piloti Šarls Leklērs un Karloss Saincs sasniedza ātrākos rezultātus Emīlijas-Romanjas F1 posma pirmajos treniņbraucienos. Leklērs slapjajā Imolas trasē pamanījās trīsreiz saslīdēt, taču visos gadījumos tas viņam beidzās veiksmīgi.

“Formula 1” sezonas ceturtais posms svētdien notiks leģendārajā Imolas trasē, kas komandas šodien sagaidīja ar lietavām un slapju trasi. Stundu garo treniņu sportisti uzsāka ar slapjam laikam paredzētām riepām, bet pēdējās 20 minūtēs jau trasē devās ar pārejas tipa riepām, ar kurām arī tika sasniegti labākie rezultāti.

Pasaules čempionāta pārliecinošais līderis Šarls Leklērs arī šādos apstākļos centās atrast riska robežu, kas trīs reizes beidzās ar saslīdēšanu, taču visos gadījumos viņš veiksmīgi noturējās uz asfalta un varēja turpināt ceļu. Vēl vienā epizodē sportists arī noīsināja līkumu.

Neskatoties uz visu, tieši Leklērs bija treniņa ātrākais pilots, sasniedzot laiku 1:29.402, kas ļāva pārspēt komandas biedru Saincu par 0.877 sekundēm. Nepilnu pusotru sekundi zaudēja “Red Bull” pilots Makss Verstapens, bet nākamajās pozīcijās esošie “Haas” braucēji jau bija vairāk par trim sekundēm lēnāki nekā Leklērs.

Kļūdas uz slidenā asfalta pieļāva arī citi, tostarp pa grants joslu izbraucot Lando Norisam, Estebanam Okonam un Kevinam Magnusenam. Pašā sesijas izskaņā avarēja Valteri Botass, kurš pēc saslīdēšanas ar mašīnas priekšu viegli aizskāra barjeru. “Alfa Romeo” pilots centās pabraukt atpakaļgaitā, taču bija iestrēdzis un nācās palikt turpat.

Jau šodien plkst. 18:00 pēc Latvijas laika Imolā gaidāma kvalifikācija, kas noteikts starta izkārtojumu sestdien gaidāmajām sprinta sacensībām.

Emīlijas-Romanjas GP pirmais treniņš:

F1 rezultāti