Vairākiem braucējiem mainīgajos apstākļos kvalifikācijā neizdevās noturēties trasē. Tikmēr “Ferrari” dominanci Imolā izdevās pārtraukt, kad Makss Verstapens veica lielisku apli, neraugoties uz dzeltenajiem karogiem. Šarls Leklērs startēs no otrās vietas sprintā, kamēr abu titula kandidātu komandas biedri nespēja kļūt par tuvākajiem sekotājiem.

Pēc lietainajiem treniņbraucieniem lielais jautājums mocīja komandas – izvēlēties sausā vai pārejas laika riepas? “Mercedes” un “Red Bull” braucēji kā vienīgie pietaupīja slikus, tomēr trase bija pārāk sausa, lai tā būtu pareizā izvēle.

Nebija ilgi jāgaida līdz trasē tika izkārts sarkanais karogs. Aizdegoties aizmugurējā labā riteņa bremzēm, “Williams” braucējs Alekss Albons sabojāja arī balstiekārtu. Albonam izdevās tikt līdz boksiem, taču Imolas trasi nācās satīrīt. Jau otro posmu pēc kārtas Taizemes pārstāvim jāstartē no peletona beigām.

Diez ko labāk neklājās arī otram “Williams” braucējam Nikolā Latifi, kurš izslīdēja no trases pāris minūtes pirms sesijas beigām. Kanādietis kvalificējās tikai 18. vietā, pieveicot vien Estebanu Okonu, kurš pēdējās minūtes Q1 noraudzījās no boksiem. Uz otro kārtu netika arī abi “AlphaTauri” braucēji savas komandas mājas trasē. Šoreiz Cunodam izdevās kvalificēties vienu pozīciju virs Gazlī, 16. vietā. Žūstošajā trasē smagi klājās abiem “Mercedes” braucējiem – Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons tikai pēdējā mēģinājumā par mata tiesu (4/1000 sekundes) iekļuva 15 ātrāko braucēju lokā. Pēdējo sezonu čempionvienībai ir problēmas ar ātru riepu uzsildīšanu, kas viena apļa ietvaros ir ļoti svarīgs elements.

Jau otro posmu pēc kārtas Karlosam Saincam neizdevās kvalificēties tur, kur viņš būtu vēlējies. Žūstošajā trasē “Ferrari” braucējs pieļāva kļūdu un piedzīvoja avāriju, kā rezultātā kvalifikācija Imolā otro reizi tika apturēta. Līdz avārijas brīdim Saincs paguva uzrādīt otru ātrāko apļa laiku aiz Maksa Verstapena. Kamēr trase tika sakopta sākās neliels lietus, apgrūtinot braucēju izredzes uzlabot apļu laikus, līz ar to sportisti nesteidzās atgriezties trasē, kad tika plivināti zaļie karogi. Rasels, Šūmahers, Hamiltons, Žou un Strols bija riska zonā. Pāris braucēji ar Sebastianu Fetelu priekšgalā devās trasē, tomēr tā vairāk bija gatavošānās Q3 apstākļiem, jo apļu laiikus uzlabot pielijušajā trasē nebija iespējams.

Izšķirošo sesiju braucēji sāka ar pārejas laika riepām. Kevins Magnusens izlīdēja no trases, liekot jau trešo reizi apturēt sesiju. Neviens braucējs nepaguva veikt savu ieskaites apli. Magnusenam izdevās atgriezties trasē un aizbraukt līdz boksiem. Atlika mazāk kā 9 minūtes cīņā par pirmo starta vietu sestdienas sprinta braucienam.

Iepriekš pieļautā kļūda neliedza Magnusenam atgriezties cīņā pēdējās minūtēs. Leklērs ar 0,02 sekunžu rezervi pieveica Verstapenu. Rikjardo sākotnēji bija trešais ātrākais, tomēr apli vēlāk vairāki braucēji uzlaboja savus rezultātus. Noriss pakāpās uz trešo vietu, Magnusens uz ceturto, bet Alonso uz piekto. Tikmēr Peresa neizdevušos apli dzēsa, jo viņš izbrauca ārpus trases, bet otraja mēģinājumā viņš spēja pakāpties vien uz septīto pozīciju. Valteri Botass nobrauca malā ar tehniskām problēmām. Lai gan Verstapens ievērojami samazināja ātrumu dzelteno karogu zonā, viņam izdevās ar gandrīz 0,8 sekunžu rezervi uzlabot Leklēra rezultātu. Jau atkal tika izkārti sarkanie karogi, atkārtojot 2016. gada Ungārijas GP un 2021. gada Azerbaidžānas GP, kad arī sesija tika apturēta četras reizes.

Pēdējās rezultāti nemainījās, jo lietus atkal pastiprinājās un avāriju piedzīvoja arī Lando Noriss. Līdz ar to Imolā pole position ieguva Verstapens. Pirmie punkti tiks dalīti jau sestdienas sprintā pl. 17:30, bet galvenās sacīkstes gaidāmas svētdien pl. 16:00. Aicinām tās noskatīties kopā ar citiem F1 līdzjutējiem, iepriekš piedaloties F1 viktorīnā!

Emīlijas-Romanjas GP kvalifikācija

VietaBraucējsKomandaDzinējsRezultāts
1Makss VerstapensRed BullRed Bull1'27.999
2Šarls LeklērsFerrariFerrari0.779
3Lando NorissMcLarenMercedes1.132
4Kevins MagnusensHaasFerrari1.165
5Fernando AlonsoAlpineRenault1.203
6Daniels RikjardoMcLarenMercedes1.743
7Serhio PeressRed BullRed Bull1.809
8Valteri BotassAlfa RomeoFerrari2.440
9Sebastians FetelsAston MartinMercedes3.063
10Karloss SaincsFerrariFerrariNav apļa laika Q3
11Džordžs RaselsMercedesMercedes1'20.757
12Miks ŠūmahersHaasFerrari1'20.916
13Luiss HamiltonsMercedesMercedes1'21.138
14Guanju ŽouAlfa RomeoFerrari1'21.434
15Lenss StrolsAston MartinMercedes1'28.119
16Juki CunodaAlphaTauriRed Bull1'20.474
17Pjērs GazlīAlphaTauriRed Bull1'20.732
18Nikolā LatifiWilliamsMercedes1'21.971
19Estebans OkonsAlpineRenault1'22.338
20Aleksandrs AlbonsWilliamsMercedesNav apļa laika Q1