Līdzšinējais F2 sezonas līderis Felipe Drugovičs palielinājis savu pārsvaru kopvērtējumā, pateicoties lieliski nosargātai pirmajai vietai Monako ielās no sezonas galvenā konkurenta Teo Puršēra uzbrukumiem.

Kvalifikācijā ātrākais bija Liams Lovsons, taču viņš saņēma sodu par dzelteno karogu nepietiekamu ievērošanu. Arī Ajumu Ivasas ātrākais aplis tika dzēsts, līdz ar to iespēju F2 galvenajā sacīkstē startēt no pole position saņēma Felipe Drugovičs, jo viņa aplis bija ātrāks par otrās grupas labāko braucēju Teo Puršēru. Džeks Dūens un Juri Vips nodrošināja sev startu no otrās rindas.

Sestdien notikušajā sprinta braucienā kvalifikācijā avāriju piedzīvojušais Džeiks Hjūzs noslāpa, startējot no pirmās pozīcijas. Par līderi kļuva “Prema” braucējs Deniss Haugers, bet viņam cieši sekoja komandas biedrs Jehans Daruvala. Abi līderi pozīcijas saglabāja un nodrošināja komandai dubultuzvaru priekšā Markusam Armstrongam, Enzo Fittipaldi un Juri Vipam. Kopvērtējuma līderim Drugovičam pēc pirmā apļa kontaktiem nācās doties boksos, turklāt risks ar slapjā laika riepām neatmaksājās, jo trase palika sausa.

Pirms galvenā brauciena iesildīšanās aplī neizkustējās Lovsona un Nisanī formulas, liekot abiem startēt no boksiem. Priekšgalā Drugovičs, Puršērs, Dūens un Vips saglabāja savas pozīcijas. Sācis sacīkstes ar mīkstākām riepām, Haugers, savas pirmās uzvaras iedvesmots, pakāpās no devītās uz piekto pozīciju un demonstrēja lielisku ātrumu arī pēc pitstopa, tomēr cerības uz uzvaru pārtrauca iestrēgšana aiz Lovsona un drīz pēc tam sekojošais drošības mašīnas periods, kas ļāva ar cieto sastāvu startējošajiem veikt ‘lētāku’ pitstopu, nezaudējot tik daudz laika.

Drošības mašīnu izraisīja Amorī Kordīls, aizskarot sienu un vēlāk apstājoties trases labajā pusē pie boksu celiņa izejas. Īpatnēji, ka trases darbinieki nolēma nostumt mašīnu malā, šķērsojot celiņu, bet neslēdzot boksu izeju. Tā rezultātā, kad Drugovičs un Puršērs abi bija veikuši ne pārāk ātrus pitstopus un pozīcijas saglabājuši, viņiem nācās piebremzēt un pagaidīt, kad Kordīla mašīna tiek nostumta malā. Cīņā par trešo vietu “Hitech” mehāniķi beidzot tika galā ar Vipa mašīnu bez problēmām, ļāujot igaunim apsteigt Dūenu. Haugers bija nonācis septītajā vietā, zaudējot Fittipaldi un Armstrongam.

Sacīkšu otrajā pusē mīkstajam riepu kokmplektam strauji nodilstot, Puršērs bija ievērojami ātrāks par Drugoviču, bet neskaitāmi centieni izkārtot apdzīšanas manevru nedeva rezultātu, kamēr brazīlietis ivzairījās no kļūdām. Saspringtā duelī daudzu apļu garumā “MP Motorsport” komanda veiksmīgi revanšējās par sprinta neveiksmēm un Drugovičs kāpa uz F2 augstākā pjedestāla pakāpiena.

Pēc divām nedēļām uz Baku posmu Drugovičs dosies ar 31 punkta pārsvaru pret Puršēru, kurš savukārt savu tāko konkurentu apsteidz par 28 punktiem. Sākot no trešās pozīcijas situācija ir ļoti cieša: Daruvala (53), Armstrongs (50), Vips (49), Dūens (45), Fittipaldi (42), Lovsons (38), Sardžents (38).

Pilni sacensību rezultāti
Braucēju kopvērtejums