Pašreizējais “Ducati” rūpnīcas komandas braucējs Džeks Millers ir parakstījis divu gadu līgumu ar KTM, ko pārstāvēs sākot ar nākamo “MotoGP” sezonu. Arī vairākiem citiem braucējiem līgumi jau kabatā, kamēr citi veic pārrunas par komandu nomaiņu.

Baumas par austrāliešu motosportista Millera iespējamo pievienošanos KTM rūpnīcas nometnei klīda kopš maija vidū notikušā posma Francijā. Tāpat zināms, ka, pēc “Suzuki” negaidītā paziņojuma par plānu aiziet no čempionāta pēc šīs sezonas, pārrunas ar KTM uzsāka Alekss Rinss. Šodien oficiāli paziņots par līguma noslēgšanu ar Milleru.

Millers nākamgad startēs Migela Oliveras vietā, kurš jau pirms kāda laika uzzināja, ka savu vietu nesaglabās. Viņam tika piedāvāts startēt KTM satelītvienībā “Tech 3”, taču portugāļu braucējs, kurš savā karjerā uzvarējis četros “MotoGP” posmos, no šādas iespējas atteicās. Tiek prognozēts, ka viņš nākošgad startēs ar “Ducati” motociklu “Gresini” komandas rindās.

Milleram vieta KTM komandā tika piedāvāta jau 2019. gadā, kad viņa nākotne bija neskaidra. Austrālieša komandas biedrs nākošgad būs Breds Binders, kuram arī ir spēkā līgums līdz 2024. gada beigām.

27 gadus vecais Millers “MotoGP” startē kopš 2015. gada un aizvadīto 126 sacīkšu laikā ticis pie trīs uzvarām un 17 pjedestāliem. Pirmās trīs sezonas viņš pārstāvēja “Honda” rūpnīcu, bet kopš 2018. gada brauc “Ducati” vienībā.

Šobrīd arī tiek runāts, ka KTM nometnei nākamgad pievienosies pašreizējais “Honda” rūpnīcas pārstāvis Pols Espargaro, kurš varētu kļūt par “Tech 3” vienības braucēju. Tieši šīs komandas sastāvā 2014. gadā viņš piedzīvoja debiju “MotoGP”, tiesa, toreiz tā vēl startēja ar “Yamaha” motocikliem. Savukārt 2020. gada “MotoGP” čempions Žoans Mirs, pēc “Suzuki” aiziešanas no čempionāta, nākamgad varētu ieņemt viņa vietu “Honda” sastāvā.

Pirms pagājušās nedēļas nogalē notikušā posma Itālijā “Yamaha” komanda apstiprināja, ka uz vēl diviem gadiem pagarinājusi līgumu ar pašreizējo “MotoGP” čempionu Fabio Kvartararo. “Aprilia” savukārt jau pavēstījusi, ka līdz 2024. gadam paturēs sastāvā Aleišu Espargaro un Maveriku Vinjalesu. “Aprilia” nākamgad apvienos spēkus ar “RNF Racing”, kas kļūs par tās satelītvienību. Līdz ar to “Yamaha” motociklus izmantos tikai rūpnīcas komanda.

Tāpat līgumi uz nākamo sezonu šobrīd ir spēkā Franko Morbidelli (“Yamaha”), Frančesko Banjajam (“Ducati”) un Markam Markesam (“Honda”).