Mario Andreti atzinis, ka “Mercedes” komandas vadītāja Toto Volfa izteikumus par Andreti ģimenes plāniem ar savu vienību startēt F1 čempionātā, uzver kā necieņas izrādīšanu. Tāpat viņš norāda, ka “Liberty Media” komandām dod pārāk lielu teikšanu, kas kavē plānu īstenošanu.

Volfu satrauc balvu naudas pārdale

Kā zināms, Mario Andreti dēls Maikls ir pieteicis “Andretti Global” komandu dalībai 2024. gada F1 pasaules čempionātā, taču šobrīd vēl aizvien nav saņemta zaļā gaisma vienības dalībai sacīkstēs. Esošo komandu bosi arī bažījas, ka turpmāk ienākumi būs jādala ar vēl kādu. Volfs nesen izteicās, ka katrai jaunajai komandai vispirms būtu jāpierāda sava vērtība.

“Mēs daudz esam dzirdējuši par šīs amerikāņu komandas pieteikumu, un tikai plusus,” viņš teica. “Ja mums būtu kārtīga amerikāņu komanda, ar amerikāņu pilotu, tas būtu liels ieguvums. Bet šodien mums ir desmit komandas, un balvu nauda tiek dalīta starp šīm desmit komandām. Pēdējā desmitgadē esam investējuši milzīgus līdzekļus. Ar to es gribu teikt, ka katra komanda, kas nonāk uz pjedestāla, gadu gaitā F1 projektos ir ieguldījusi vairāk par miljardu. Ja ienāk jauna komanda, kā lai tā spēj parādīt, ka ieguldīs vairāk nekā tas izmaksās mums? Jo 11. komanda nozīmē, ka pārējiem balvu nauda saruks par desmit procentiem.”

Andreti uzskata, ka komandām ir pārāk liela teikšana

1978. gada F1 čempions Mario Andreti uzskata, ka šādi Volfa izteikumi ir necienīgi, turklāt līdzīgu viedokli pauduši arī citu komandu vadītāji.

“Toto ir ļoti atklāti izteicies par mūsu uzticamību, lai gan personīgajās sarunās ar mani viņš runā savādāk,” intervijā vācu medijam “Auto Motor und Sport” atzina Andreti. “Es šo kritiku uztveru kā necieņas izrādīšanu, jo autosportā mēs esam daudz ilgāk nekā viņš. Es novērtēju viņa gūtos panākumus, bet viņam nav iemesla skatīties uz mums no augšas.”

Andreti arī atzīst, ka FIA ir ļoti atvērta komandas ienākšanai čempionātā, un viņiem izdevies izpildīt visus kritērijus, kas tika prasīti, lai to varētu izdarīt. Autosporta leģenda uzskata, ka šobrīd komandām tiek dota pārāk liela teikšana, kas Bernija Eklstouna valdīšanas gados nebija raksturīgi.

“Tagad mēs gaidām, kad viņi paziņos konkrētu ciparu, kas mums jāsamaksā komandām, lai mēs drīkstētu startēt,” sacīja Andreti. “Mēs zinām, ka šī summa ir ap 200 miljoniem ASV dolāru. Šķiet, ka viņi grib vairāk, bet šobrīd mēs nogaidām, kāda būs atbilde. Tas nedaudz robežojas ar augļošanu. Ar Berniju būtu savādāk, “Liberty” dod komandām pārāk daudz teikšanas.”

“Andretti” jau ir visi nepieciešamie speciālisti

Izskanējušas bažas, ka “Andretti” varētu būt grūti konkurēt ar pašreizējām F1 komandām. Mario Andreti uz to atbilde kabatā nav jāmeklē.

“Viņi vienmēr vaicā, kā mēs taisāmies būt konkurētspējīgi,” atzīst Andreti. “Es atbildu, lai tā paliek mūsu darīšana. Jūs nezināt, kā mēs gatavojamies. Mums pat nevajag nolīgt jaunus cilvēkus, jo mums jau ir pilnvērtīgi pieredzējuši speciālisti, ar nepieciešamajām zināšanām. No finansiālā aspekta, mums ir uzticami partneri, kuri labi apzinās šī projekta vērienīgumu. Šo programmu gatavojam jau ilgu laiku, jo tas ir viss, ko mēs gribam. Esam pelnījuši lielāku cieņu.”