Arvien reālāka kļūst iespējamība, ka jau nākamajā F1 čempionāta sezonā viens no posmiem atkal tiks rīkots Dienvidāfrikas Republikā. Septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons atzīst, ka viņam tas būtu ļoti svarīgs notikums.

Kjalami trasē F1 sacīkstes jau tika rīkotas no 1967. līdz 1985. gadam un pēc tam arī 1992. un 1993. gadā. Lai pasaules čempionāts būtu pavisam pilnvērtīgs un kalendārā būtu visi pastāvīgi apdzīvotie kontinenti, jau kādu laiku tiek diskutēts par nepieciešamību atgriezties Āfrikā.

Pārrunas par posma rīkošanu DĀR risinās jau ilgāku laiku. Savukārt pēc svētdien Azerbaidžānā notikušajām sacīkstēm F1 izpilddirektors Stefano Domenikali pats devās uz šo valsti, lai tiktos ar Kjalami trases pārstāvjiem un citiem projektā iesaistītajiem cilvēkiem. Paredzams, ka tagad pārrunas ieies īpaši svarīgā fāzē un turpināsies vairāku nedēļu garumā.

Lai gan kā iespējamais Dienvidāfrikas “Grand Prix” posma atriešanās laiks tiek minēts 2024. gads, tiek ziņots, ka posms varētu norisināties jau nākamgad. Daudz gan atkarīgs to tā, vai sarunas, kas notiks nākamo nedēļu garumā, būs veiksmīgas. Trasē tikmēr jau ir veikti nepieciešamie uzlabojumi, lai tā atbilstu augstākajiem standartiem.

Kjalami

“Tā ir vieta, kas manai sirdij ir ļoti dārga,” intervijā “Reuters” atzina vienīgais F1 startējošais tumšādainais pilots Luiss Hamiltons. “Man tas šķiet ārkārtīgi svarīgs notikums, atgriezties Dienvidāfrikā. Tur ir daudz mūsu sekotāju, un, pēc manām domām, būtu lieliski, ja varētu parādīt, cik brīnišķīga ir šī mūsu izcelsmes zeme.”

Problēma varētu būt Konkordes līgumā noteiktais maksimālais posmu skaits, kas šobrīd ir 24 sacīkstes sezonā. Kā zināms, nākamgad kalendārā atgriezīsies Katara, tāpat pirmo reizi posms notiks Lasvegasā. Atgriezties gatavojas arī Ķīna, lai gan, sakarā ar valstī esošo situāciju “Covid-19” jomā, šī posma nākotne aizvien ir neskaidra. Prognozējams, ka nākamajā sezonā vairs nenotiks posms Francijā, tāpat ir bažas par Beļģijas “Grand Prix” izcīņu Spā-Frankošamps trasē.