Karloss Saincs drīzumā varētu kļūt par rekordistu kādā ne pārāk glaimojošā ailē – šobrīd jau 11 reizes viņš kāpis uz pjedestāla, bet ne reizi nav uzvarējis. Savukārt, ja Miks Šūmahers turpinās neizcīnīt punktus, arī viņš būs sasniedzis kādu ne pārāk patīkamu rekordu.

“Ferrari” pilots Karloss Saincs šogad ieguvis piecus kausus, vairāk nekā viņa komandas biedrs Šarls Leklērs, taču spānis izcēlies ar finišēšanu tikai otrajā vai trešajā vietā, ne reizi neuzvarot. Visā karjerā viņam ir jau 11 pjedestāli un nevienas uzvaras. Rekordists šajā ziņā ir vācietis Niks Haidfelds, kurš F1 čempionātā startēja no 2000. līdz 2011. gadam, 13 reizes kāpa uz pjedestāla, bet ne reizi neuzvarēja.

Saincam jāiegūst vēl divi pjedestāli bez uzvarām, lai panāktu Haidfeldu. 12 pjedestālus savulaik guva un nevienā sacīkstē neuzvarēja zviedrs Stefans Johansons, bet 11 pjedestāli bez uzvarām ir Krisam Eimonam. Saincs tikmēr jau pārspējis Romēnu Grožānu, kurš savā karjerā neuzvarēja ne reizi, bet izcēlās ar desmit pjedestāliem.

Visvairāk pjedestālu bez nevienas uzvaras:

Pjedestāli Pilots
13 Nick Heidfeld
12 Stefan Johansson
11 Chris Amon
11 Carlos Sainz
10 Romain Grosjean
9 Jean Behra
9 Eddie Cheever
9 Martin Brundle
8 Luigi Villoresi
6 Lando Norris
5 Andrea de Cesaris
4 Derek Warwick
4 George Russell

Tikmēr Miks Šūmahers pašlaik tuvojas rekordam, kuru neviens negribētu sasniegt. Vācietis aizvadījis jau 30 sacīkstes, taču nevienā no tām nav izcīnījis punktus. Rekordists ir Luka Badoers, kurš veica 51 posmu un punktus tā arī neguva. Tiesa, tajos laikos punktus piešķīra tikai par pirmajām sešām vietām, līdz ar to, ja itāļa rezultātus aprēķinātu izmantojot pašreizējo sistēmu, viņš savā karjerā būtu guvis 26 punktus.

Ņemot vērā tikai tos laikus, kad punktus piešķir desmit labākajiem, rekords pieder Šarlam Pikam, kurš 2012. un 2013. gadā “Marussia” un “Caterham” komandu sastāvā aizvadīja 39 sacīkstes un ne reizi neiekļuva “Top 10”. Vēl deviņi posmi tukšā, un jau pirms šīs sezonas beigām antirekordistu sarakstā Šūmahers viņu jau būs apsteidzis.