F1 fani parasti uzskatāmi par samērā miermīlīgu un saprotošu cilvēku kopu, kuru vienotais mērķis ir izbaudīt sacīkstes nevis meklēt kašķi ar citu komandu faniem. Diemžēl Austrijas GP līdzjutēji sevi parādīja ne tai labākajā gaismā.

F1 fani uzmanības centrā nonāca jau piektdien, kad kvalifikācijas laikā pēc Luisa Hamiltona avārijas oranžā līdzjutēju armija izrādīja sajūsmu par negadījumu. “Avārijas brīdī viņus nedzirdēju, jo man nācās tikt galā ar virkni citu lietu, tomēr vēlāk noklausījos fanu reakciju. Nepiekrītu un neatbalstu neko no tā. Braucējs var nonākt slimnīcā un par to ir jāpriecājas? Tas ir prātam netverami, ka cilvēki uz ko tādu ir spējīgi, zinot, cik bīstams šis sporta veids ir. Esmu pateicīgs, ka pats nenonācu slimnīcā un neguvu savainojumus, bet nekad nevajag priecāties par cita kritienu, savainojumu vai avāriju.

Hamiltons arī iepriekšējā posmā Silverstonā asi nosodīja savus fanus, kuri gavilēja pēc Maksa Verstapena sagriešanās kvalifikācijā Q3 sesijā slapjos apstākļos. “Tam nevajadzēja notikt Silverstonā, pat skaidri redzot, ka nav notikusi avārija, un tam nevajadzēja notikt arī šeit.

Drīz vien Formula 1 izplatīja oficiālu paziņojumu, ka kategoriski neatbalsta šādu fanu rīcību un veiks papildus izmeklēšanu, lai izskaustu šādas situācijas. Pie tam no tribīnēm esot izskanējušas vairākas aizskarošas frāzes. Katrs līdzjutējs ir pelnījis, lai pret viņu attiektos ar cieņu.

No 105 tūkstošiem līdzjutēju, kuri “Red Bull” trasē vēroja sacīksti, aptuveni 50 tūkstoši atbrauca no Nīderlandes, lai komandas mājas posmā atbalstītu pagājušās sezonas čempionu Maksu Verstapenu.

Agresīvo un aizskarošo līdzjutēju uzvedību komentējis arī četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels. “Tas ir briesmīgi. Manuprāt, ir labi, ka dzirdam par notikušo. Tas ir sākums, taču situācija ir briesmīga. Šiem cilvēkiem, lai kuri tie arī būtu, ir jākaunās par savu rīcību. Viņiem uz mūžu vajadzētu aizliegt apmeklēt autosacīkstes. Domāju, ka nedrīkstam viņiem izrādīt toleranci. Ja cilvēki labi pavada laiku un iedzer pa daudz, tas nekas, bet tas neattaisno šadu uzvedību. Mēs sacenšamies vienoti un fani ir daļa no tā.

Vairāki skatītāji un skatītājas klātienē sūdzējās par uzmācīgiem, rasistiskiem un aizskarošiem faniem, ar kuriem problēmas radušās uzreiz. “Mercedes” komanda uzaicinājusi vienu cietušo fani sacīkstes vērot no komandas boksiem. Sadzērušies fani esot pacēluši viņas kleitu un teikuši, ka viņa nav pelnījusi cieņu, jo atbalstot Luisu Hamiltonu.

Arī Makss Verstapens nosodīja fanu uzvedību: “Tam nevajadzētu notikt it nekur. Esmu lasījis par vairākiem šokējošiem notikumiem. Normālam cilvēkam vajadzētu saprast, ka tā nedrīkst uzvesties.”