Iestrēdzis gāzes pedālis gandrīz pievīla “Ferrari” līdera mašīnu, tomēr Šarls Leklērs prata saglabāt mieru un gūt virsroku pār Maksu Verstapenu svētdien Austrijā notikušajās sacīkstēs.

Zīmīgi, ka Leklērs sāka sūdzēties par to, ka pedālis nestrādā kā nākas tikai dažus apļus pēc tam, kad dzinēja defekta dēļ no sacīkstēm bija izstājies viņa komandas biedrs Karloss Saincs.

Sacīkste bija laba. Jau no paša sākuma bijām ātri un aizvadījām pāris labas cīņas ar Maksu. Beigās gan klājās grūti. Man bija problēma ar gāzes pedāli. Tas iestrēga, sniedzot aptuveni 20-30 procentus lēnajos līkumos. Situācija bija sarežģīta, tomēr spējām noturēties līdz beigām. Par to esmu ļoti priecīgs,” atzīst Šarls Leklērs.

Vaicāts par sakritību ar otras “Ferrari” mašīnas problēmām, Austrijas Grand Prix uzvarētājs norāda: “Jā, dīvaini, ka problēmas laika izteiksmē sakrita. Tas palika prātā. Zināju, ka man nav problēma ar dzinēju, bet gan pedāli, jo tas uzvedās ļoti dīvaini, neatgriežoties ‘nulles’ pozīcijā. Laimīgā kārtā, izdevās tikt līdz galam.

Pēc uzvaras kvalifikācijā un sprintā Maksam Verstapenam šoreiz bija jāsamierinās ar otro vietu. “Šī bija sarežģīta diena. Uzreiz jau bija noprotams, ka ka mēs mocīsimies ar riepām, turklāt tas turpinājās ar katru riepu sastāvu. Tās nodila pārāk strauji, lai varētu uzbrukt Šarlam. Lai nu kā, otrā vieta mums ir labs rezultāts pēc smagas dienas.

Interesanti, ka pēc finiša visi trīs goda pjedestāla pārstāvji – Leklērs, Verstapens un Hamiltons – tika izsaukti pie tiesnešiem par pārkāpumiem parc ferme. Visu trīs braucēju fizioterapeiti devās pie sportistiem pārāk ātri, kā rezultātā tiesneši katram Top 3 pārstāvim piešķīra 10 tūkstošu EUR nosacītu sodu. Tas nozīmē, ka pagaidām braucēju maciņi nekļūs vieglāki, taču no šīs summas nāksies atvadīties par atkārtotu pārkāpumu.