Karloss Saincs mudinājis trases darbiniekus turpmāk ātrāk reaģēt uz negadījumiem, jo Austrijas “Grand Prix” sacīkstēs, pēc “Ferrari” pilota izstāšanās, to reakcija bija pārāk lēna. Par to izbrīnīts ir arī “IndyCar” čempionātā startējošais Skots Makloklins.

Kad Saincs sacensību 56. aplī piestāja trases malā, viņa spēkratu ātri pārņēma lielas liesmas. Pilots turklāt bija spiests turēt nospiestu bremžu pedāli, jo mašīna atradās slīpumā un ripoja atpakaļ. Līdz ar to viņam bija grūti saviem spēkiem paveikt visu nepieciešamo, lai gana ātri varētu nokļūt drošībā.

“Situācija ne tuvu nebija ideāla vai viegla, jo spoguļos redzēju, ka mašīnu pārņem liesmas,” stāsta Karloss Saincs. “Tajā pašā laikā man bija jāspiež bremzes. Tiklīdz mēģināju izkāpt no kokpita, redzēju, ka mašīna ripo atpakaļ, un es negribēju to atstāt pašplūsmā. Saucu trases darbiniekus, lai tie nāk un palīdz man, lai paliek kaut ko zem riteņiem. Manuprāt, viss šis process noritēja pārāk lēni. Pienāca viens moments, kad uguns jau bija tik liela, ka man nācās lēkt ārā pašam. Šķiet, tieši tajā brīdī pie mašīnas ieradās pirmais glābējs un apturēja tās ripošanu.”

Gausā rīcība no daudzajiem pārdesmit metrus tālāk esošajiem trases darbiniekiem izsauca neizpratni “IndyCar” pilotā Makloklinā, kurš uzvarēja nesen notikušajā posmā Mid-Ohaio trasē.

“Tas ir trakums, cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai palīdzētu Karlosam,” viņš rakstīja savā “Twitter” kontā. “Paldies, ka mums ir “IndyCar” drošības komanda.”

Saincs piekrīt, ka šī situācija ir jāuzlabo: “Tam noteikti jāpievērš uzmanība. Tas, ko viņi darīja, būtu jāizdara ātrāk, jo tā nebija vienkārša situācija.”