“McLaren” Formula 1 komanda oficiāli apstiprinājusi, ka pēc divu gadu ilgāš sadarbības šīs sezonas izskaņā Daniels Rikjardo pametīs vienību.

Neraugoties uz pērn izcīnīto uzvaru Itālijas Grand Prix, abu pušu sadarbība nav nesusi cerētos rezultātus. Rikjardo jau otro sezonu pārliecinoši zaudē savam “McLaren” komandas biedram Lando Norisam un šogad kopvērtējumā atrodas tikai 12. pozīcijā bez goda pjedestāliem.

Rikjardo sākotnējais līgums ar “McLaren” tika noslēgts uz trim sezonām. Lai gan pavīdēja informācija, ka austrālietis cenšas piedzīt pat 20 miljonus EUR par līguma laušanu, noprotams, ka “McLaren” komanda samaksās Danielam pilnu algu par 2023. gadu, taču neliegs pievienoties citai komandai.

Ņemot vērā Oskara Piastri un “Alpine” komandas nesaskaņas, paredzams, ka par Lando Norisa jauno komandas biedru kļūs Rikjardo tautietis. Tikmēr pašam Rikjardo visreālākās opcijas Formula 1 čempionātā ir “Alpine” un “Haas” komandas.

Pēc vairākus mēnešus ilgām pārrunām ar Zaku Braunu un Andreasu Seidlu esam nonākuši pie lēmuma sezonas beigās pārtraukt manu kontraktu priekšlaicīgi, piekrītot doties atšķirīgos virzienos. Drīz paziņošu par saviem nākotnes plāniem,” paziņojumā presei norādīja Daniels Rikjardo.

Daniela Rikjardo blāvais sniegums pie “McLaren” stūres bija pamatīgs pārsteigums Formula 1 vidē, ņemot vērā viņa atzīstamos rezultātus “Red Bull” un “Renault” komandu sastāvos. 33 gadus vecais Rikjardo savas karjeras laikā līdz šim izcīnījis 8 uzvaras un divas reizes noslēdzis sezonu kopvērtējuma vadošajā trijniekā.