Makss Verstapens, kurš iepriekšējā posmā demonstrēja graujošu pārsvaru pār konkurentiem, māju posmā Nīderlandē piedzīvoja problēmas abos piektdien notikušajos treniņbraucienos. F1 sezonas līderis atzīst, ka šobrīd nonācis iedzinēja lomā, bet cer, ka sestdien un svētdien “Red Bull” mašīna būs ātrāka.

Pirmajā treniņā, jau pēc veiktiem septiņiem apļiem, Verstapens apstājās trasē, jo bija radušās tehniskas problēmas ar ātrumkārbu. Pēc tam otrajā treniņā holandietis sasniedza vien astoto rezultātu, sūdzoties par problēmām ar spēkrata balansējumu. Tas bija loģisks turpinājums tam, ka tika zaudēts daudz laika pirmajā sesijā.

“Pirmajā treniņā mēs nepaguvām izmēģināt mīkstās riepas,” skaidro Verstapens. “Bet ar cietajām riepām īsti nevarēja redzēt, kāds ir balansējums, jo saķere bija ļoti slikta. Līdz ar to šobrīd atpaliekam par vienu treniņsesiju. Vienu stundu garā treniņā mašīnu nav iespējams daudz pārregulēt. Bija jāsamierinās ar to situāciju, kāda bija. Šī diena nebija lieliska. Vēl ir daudz ko iespējams uzlabot. Mēģināsim būt konkurētspējīgāki.”

Pirms sacensībām Zandvortas trasē Verstapenam ir 93 punktu pārsvars pār komandas biedru Serhio Peresu, kurš kopvērtējumā nonācis otrajā pozīcijā. Savukārt “Ferrari” pilots Šarls Leklērs atpaliek jau 98 punktus.

Kamēr “Ferrari” vakar demonstrēja cerīgu sniegumu, sasniedzot labākos rezultātus otrajā treniņā, problēmas bija ne vien Verstapenam, bet arī Peresam. Otrajā sesijā meksikānis bija vien 12. ātrākais.

“Mēs drastiski pārvērtējām cieto riepu nozīmīgumu,” skaidro “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko. “Šobrīd mums nav labs balansējums, trūkst saķeres, un riepas pārkarst pārāk ātri. Serhio visas šīs problēmas bija jau pirmajā treniņā, bet mēs padomājām, ka tā ir viņa ierastā piektdienas forma. Bieži vien ir tā, ka tā nav iespaidīga. Sacīkstēs cietās riepas, iespējams, pat netiks lietotas, tāpēc jau pirmā treniņa sākumā tās izmantojām, lai no tām atbrīvotos. Tobrīd bijām ar tām ātrākie, tāpēc domājām, ka esam labā situācijā.”

Šodien Nīderlandes posma ietvaros notiks trešais treniņš, kas sāksies plkst. 13:00 pēc Latvijas laika, savukārt plkst. 16:00 sekos kvalifikācijas braucieni.