Neskatoties uz to, ka pēc dažiem gadiem F1 čempionātā spēkā stāsies jauni dzinēju tehniskie noteikumi, kas radījuši interesei no dažādiem autoražotājiem, BMW rūpnīca pagaidām neplāno apsvērt iespējamo atgriešanos.

F1 sacīkstēs BMW piedalījās šī gadsimta pirmajā desmitgadē. No 2000. līdz 2005. gadam Vācijas autoražotājs ar motoriem apgādāja “Williams” komandu. Izdevās tikt pie kopumā deviņām uzvarām un divreiz Konstruktoru kausā sasniegt otro vietu, kā arī divreiz – trešo. Savukārt no 2006. līdz 2009. gadam BMW sadarbojās ar “Sauber” vienību, kas uz šo laiku kļuva par rūpnīcas komandu. Šajā laikā tika sasniegta viena uzvara, vienreiz Konstruktoru kausā sanāca ieņem otro un vienu reizi – trešo vietu.

Skaidri zināms, ka 2026. gadā, spēkā stājoties jaunajiem noteikumiem, dalību F1 čempionātā uzsāks “Audi”, tāpat ienākt cer “Porsche” un atgriešanos apsver “Honda”. BMW paliek vienīgais lielais Vācijas autoražotājs, kurš nebūs pārstāvēts F1 sacensībās un šādus plānus pašlaik arī neapsver.

“BMW M Motorsport” nodaļas vadītājs Andreass Ross intervijā “Motorsport-Total.com” paudis, ka nepiedalīšanās F1 čempionātā kompānijai “nav nekāda problēma”, kā arī “pašlaik BMW tajā pavisam noteikti nav ieinteresēta”.

“Domāju, ka ir jābūt reālistiem,” skaidroja Ross. “F1 čempionātā ir jāveic ļoti lielas investīcijas, bet, lai tās atmaksātos, ilgu laiku jāgūst lieli panākumi. Tāpēc pašlaik esam apmierināti ar to motoru sporta buķeti, kāda mums pašlaik ir.”

Kompānija tikko prezentēja savu jauno LMDh klases Lemānas sacīkšu auto. “BMW M Hybrid V8” modelis jau nākamajā sezonā būs redzams ASV bāzētajā IMSA izturības sacīkšu seriālā, bet no 2024. gada arī pasaules čempionātā. Ja vien ātrums ļaus, BMW cīnīsies par absolūtās ieskaites uzvaru arī Lemānas 24 stundu sacensībās.

“Faktiski mēs jau pilnībā koncentrējamies uz elektrifikāciju vai esam ceļā uz to,” stāsta Ross. “Šajā ziņā LMDh klase pilnībā atbilst tam un nevajag gaidīt 2026. gadu, kad arī “Formula 1″ ies šajā virzienā. No mūsu skatupunkta, šis ir īstais brīdis, lai nodotos darbam ar LMDh projektu.”

“BMW M Motorsport” priekšsēdētājs Frans van Mēls papildina: “Mēs gribam kaut ko dot čempionātam, kurā startējam, un attīstīties kopā. Tāpēc LMDh projekts mums ir daudz svarīgāks par “Formulu 1″. Tā stāv pārāk tālu no mūsu M sērijas produkcijas, tāpat arī pārāk tālu no elektrifikācijas.”