Bahreinas GP pirmie treniņi noslēgušies ar Red Bull pilota Serhio Peresa ātrāko laiku. Komandas biedrs un aktuālais čempions Makss Verstapens sesiju beidza trešajā vietā, taču starp abiem iespraucās Aston Martin pilots veterāns Fernando Alonso.

2023. gada Formula 1 sezona beidzot ir oficiāli sākusies ar Bahreinas Grand Prix pirmo treniņu. Vismaz daļēji uzreiz apstiprinājās padokā baumotais Aston Martin ātrums. Ar labu lidojošo apli priekšā visiem nonāca Fernando Alonso. Nervozāki laiki garāžas otrā pusē. Kā ziņojām, pēc sava savainojuma un izlaistiem pirmssezonas testiem atpakaļ ierindā ir atgriezies Lanss Strols. Taču tieši Strolu piemeklēja tehniskas ķibeles un nācās zaudēt tik ļoti dārgo trases laiku. Savos pēdējos apļos tas gan netraucēja kanādietim uzstādīt sesto laiku un pierādīt, ka ir fiziski gatavs sākt sezonu.

Fernando Alonso
Fernando Alonso

Bez lieliem pārsteigumiem Red Bull pārņēma rezultātu tabulas vadību un noturēja to līdz beigām. Taču tieši Serhio Peress bija tas, kurš uzstādīja labāko laiku, kamēr divkārtējais pasaules čempions Makss Verstapens neizskatījās tik labi un atpalika no komandas biedra sešas desmitdaļas. Lielajā spraugā jau atkal iespraucās Alonso un sesiju noslēdza starp abiem Red Bull pilotiem.

Saraustīti treniņi Ferrari komandai, kas turpināja testēt dažādus aizmugurējo spārnu risinājumus. Šarla Leklēra spārns izrādījās ļoti nestabils un to nācās mainīt. Tikmēr Karloss Saincs piedzīvoja liela ātruma sagriešanos. Par laimi mašīna netika bojāta. Arī Mercedes, par spīti daudz mazākiem spārniem nekā testos, nerādīja nekādu lielo ātrumu un sesiju pabeidza ar 10. un 11. vietu. Jāuzteic arī Alfa Romeo ātrums, kā arī Lando Norisa 4. rezultāts. McLaren debitants Oskars Piastri solīdā 12. vietā. Bahreinas GP otrie treniņi norisināsies jau sacīkstēm līdzīgākos apstākļos un spēku samērs kļūs skaidrāks.

1. treniņu rezultāti
1. treniņu rezultāti