Esam veiksmīgi pieveikuši kluso starpsezonu un gatavi mesties iekšā kārtējā Formula 1 sezonā. Pirmais posms Bahreinas GP allaž nāk ar daudz nezināmajiem, tādēļ ielūkosimies galvenajās intrigās pirms šīs nedēļas posma.

Trīs lietas, labas lietas

Izcīnījis titulu divas sezonas pēc kārtas, Makss Verstapens būs galvenais favorīts arī šosezon. Pirmssezonas testi jau pierādīja, ka vismaz garām taisnēm un lēniem līkumiem bagātajā Bahreinā “Red Bull” rīcībā ir ne tikai ļoti ātra, bet arī pietiekami izturīga un pret riepām saudzīga formula, ko nevar teikt par “Ferrari”, analizējot itāļu spējas garākos sacīkšu nogriežņos.

Arī Verstapens neslēpj, ka mašīna ir uzlabota gandrīz visos lauciņos, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad lielākās galvassāpes sagādāja formulas liekais svars. Visas lielās komandas konceptuāli nav mainījušas mašīnas aerodinamisko filozofiju. Raugoties sezonas kontekstā, samazinātais laiks aerodinamiskajā tunelī var kavēt mašīnas attīstību ilgtermiņā un apdraudēt Verstapena iespējas izcīnīt trešo titulu.

“Mercedes” braucējs Džordžs Rasels arī akcentēja, ka sezonas ievadā “Red Bull” atrodas soli priekšā. Protams, no intrigas raugoties neitrālie līdzjutēji cerēs, ka buļļi nav aizmukuši pārāk tālu, tomēr pat ja tā gadās, spēku samēri trasēs ar mazāk abrazīvu asfaltu un vairāk ātriem līkumiem var izrādīties krietni atšķirīgi.

Alonso ilgi gaidītais džekpots

Vai Fernando beidzot būs trāpījis džekpotu ar komandas izvēli? Pirmssezonas testos atspoguļojās, ka augsta līmeņa inženieru un menedžeru piesaiste no konkurentiem dod rezultātu – “Aston Martin” izskatās ne vien ātra, bet arī ļoti stabila sacīkšu simulācijās, ko lieliski papildina spēja nenodeldēt riepas tik ātri kā konkurentu komandās.

Pamatīgs jautājums gaidāms ap otras “Aston Martin” formulas konkurētspēju. Lenss Strols izlaida pirmssezonas testus rokas savainojuma dēļ, tomēr piedalīsies Bahreinas GP. Kanādieša galvenais pluss ir ilgstošā pieredze komandā, kas var vērtīgi palīdzēt, salīdzinot izmaiņas, kas veiktas pret iepriekšējo gadu. Alonso gan ir pierādījis sevi kā ļoti adaptīvu braucēju, kurš spēj pielāgot savu braukšanas stilu dažādas uzvedības mašīnām, tādēļ sagaidāms, ka arī šosezon Lensam būs jāsamierinās ar otrā pilota lomu.

Iespējams, “Aston Martin” var iekost arī “Mercedes” un “Ferrari” komandām, tomēr abi ierastie uzvaru kandidāti strādājuši pie problēmām, kas pērn sagādāja lielākās galvassāpes. “Ferrari” veikuši izmaiņas uz komandtiltiņa – par jauno vadītāju ieceltais Frederiks Vasūrs iecēlis galvenā stratēģa amatā ambiciozo Ravinu Džainu, kurš aizstās Unaki Ruedu, kura lēmumi pērn ne vienmēr tika uztverti ar gavilēm no tifosi puses. Pērn “Mercedes” ar formulas kratīšanos taisnēs mocījās krietni vairāk kā citas komandas, tomēr gada laikā problēma faktiski izzudusi. Abas vienības būs gatavas pieklusināt haipu, kas radīts ap Alonso izredzēm atgriezties uz pjedestāla.

F1 Līdzjutēju klubs

Atpakaļ bedrē

Pat komandas vadība neslēpj, ka “McLaren” savu plānu nav izpildījuši. Zaks Brauns akcentēja, ka attīstība aizkavējusies, bet jaunieceltais komandas vadītājs Andreass Stella norādīja, ka aerodinamiskajā ziņā mēŗķi nav sasniegti.

Arī testi pārvērtās diezgan lielā murgā. Konstantas problēmas ar izturību, nedienas ar aerodinamiskajiem spārniņiem un bremžu ķibeles like domāt, ka sezonas sākumā Lando Noriss un Oskars Piastri biežāk būs atrodami peletona beigu galā. Nelielu cerību stariņu rada fakts, ka pērn arī lielākās problēmas sagādāja tieši Bahreinas posms, tomēr ķermeņa valoda un kopējais noskaņojums liek domāt, ka lielus brīnumus no “McLaren” nevajag gaidīt.

Lielā iespēja mazajiem

Lielās komandas kā “Alpine” un “McLaren” var atļauties konstanti attīstīt mašīnu sezonas garumā, kamēr mazajām vienībām tas parasti sagādā lielas galvassāpes. Izmaiņas F1 finanšu struktūrā pamazām novērsīs šīs atšķirības, tomēr joprojām jāpieņem fakts, ka tieši sezonas sākums ir iespēja mazajām komandām izšaut un iekrāt punktus.

Pērn to lieliski apliecināja Kevins Magnusens, iegūstot piekto vietu Bahreinas GP, bet nespējot finišēt augstāk par astoto vietu sezonas turpinājumā, kā arī Valteri Botass, kura visi trīs Top 6 finiši tika izcīnīti sezonas pirmajos sešos posmos. “McLaren” situācija un “Alpine” blāvais sniegums testos like domāt, ka arī šoreiz varam gaidīt kādu pārsteigumu, iespējams, no tiem pašīem braucējiem.

F1 nevainības zaudēšana

Debijas sacīksti var izbaudīt tikai vienreiz. Dažkārt tā uzliek zīmogu kā pozitīvā, tā negatīvā nozīmē, no kura grūti tikt vaļā. Oskars Piastri un Logans Sardžents viens pret otru sacentušies vairākos čempionātos. Lai gan karjeras līkloči pēdējās sezonās bijuši radikāli atšķirīgi, līdz savai debijai F1 abi aizsniegušies vienlaikus.

Lieliski rezultāti junioru kategorijās vēl negarantē panākumus arī elitē, kā to spilgti pierādīja Stofels Vandurns. Pie tam abi jaunekļi nonākuši komandās, kas pamazām būvējas ap talantīgo braucēju otrā mašīnā. “McLaren” gadījumā tas ir Lando Noriss, “Williams” komandā – Alekss Albons. Neviens negaida, ka šie komandas biedri tiks pārspēti, tomēr, ja tas piepeši izdodas, mēs, iespējams, raugāmies uz topošajiem čempioniem.

Nika de Vrīsa situācija “AlphaTauri” ir ievērojami atšķirīga. Maksa Verstapena tautietis spoži debitēja pērn, turklāt Niks jau sasniedzis 28 gadu vecumu, tādēļ neviens nedos ilgu laiku iejusties. Arī Juki Cunoda nav tāda līmeņa superzvaigzne. Abiem “AlphaTauri” braucējiem vieta kopvērtējumā nebūs pārāk izšķiroša, bet plūkšanās ar komandas biedru gan var sekot, jo abi noteikti cierē uz Peresa vietu “Red Bull” lielajā komandā. Tikpat labi meksikānis var tur palikt vairākus gadus, tomēr, ja jau reiz junioru komanda eksistē, doma ir tikai viena – audzināt nākamo Verstapena komandas biedru. Jauno braucēju akadēmijā atrodami vairāki spoži talanti, tādēļ nav izslēgts, ka šī var kļūt par pēdējo sezonu abiem “AlphaTauri” pilotiem.

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!