Nedēļas nogalē Bahreinā notika ne vien F1 pasaules čempionāta atklāšanas posms, bet arī F2 un F3 seriālu pirmās sacīkstes šajā sezonā. Formula 2 braucienos uzvaras guva Ralfs Bošungs un Teo Puršērs (attēlā), bet F3 cīņās pie uzvarām tika Pepe Marti un Gabriels Bortoleto. Igauņu pilots Pauls Arons pēc pirmā posma ir devītais.

Šveices pārstāvis Ralfs Bošungs, kurš pārstāv “Campos Racing” nometni, ir F2 čempionāta veterāns. Šis viņam bija jau 96. starts un tikai tagad izdevās sasniegt pirmo uzvaru. To viņš paveica sprinta sacīkstē, esot vadībā no sākuma līdz beigām. Par otro vietu cīņa bija spraiga – galu galā pie tās tika Deniss Haugers, kurš šogad pievienojies pašreizējai čempionvienībai “MP Motorsport”. Startējot vien no devītās vietas, trešais finišēja Vikotrs Martēns.

Sprintā ierindojies vien piektajā vietā, galvenajā sacīkstē uzvaru sasniedza 2022. gada vicečempions Teo Puršērs. “ART Grand Prix” komandas braucējs, kurš paralēli ir arī F1 testpilots “Alfa Romeo” sastāvā, startēja un finišēja pirmais, tuvāko sekotāju finišā uzveicot par 20 sekundēm. Bošungam vēl viens lielisks panākums – otrā vieta, bet trešais bija pagājušā gada F3 vicečempions Zeins Melonī. Pirmajā braucenā uz pjedestāla kāpušie Hauers un Martēns šoreiz izstājās.

F3 čempionāta pirmā posma sprinta sacīkstē uzvarēja Pepe Martī (“Campos Racing”), kurš pēc ilgiem centieniem apdzina Franko Kolapinto, trešais finišēja Kaijo Koletu. Martī tā ir pirmā uzvara F3. Savukārt galvenajā braucienā, pēc neveiksmīga sprinta, uzvaru sasniedza Gabriels Bortoleto (“Trident”). Uz pjedestāla kāpa arī Olivers Gēte un Dino Beganovičs. Par līderi bija kļuvis Gabriele Mini, taču viņa cerības uz uzvaru sagrāva piecu sekunžu sods par pārkāpumu starta procedūras laikā. 19 gadus vecais igaunis Pauls Arons F3 debijā sprintu pabeidza ar piekto rezultātu, bet galvenajā sacīkstē ierindojās 11. pozīcijā. Kopvērtējumā pēc pirmā posma “Prema Racing” pilots ir devītais.

Vairāk, dziļāk, detalizētāk par Formulu 1 – mūsu Patreon lapā!