Red Bull pilots Serhio Peress kritiski izteicies par tiesnešu lēmumu ļaut turpināties Austrālijas GP sacīkstēm arī saulrieta laikā, kad redzamība trasē bija pārāk slikta. Pjēram Gazlī tikmēr izdevies izvairīties no diskvalifikācijas uz nākamo posmu, jo tiesneši viņu nav sodījuši par sadursmes izraisīšanu ar komandas biedru Estebanu Okonu.

Austrālijas GP video apskats >>

Pēc Kevina Magnusena izstāšanās dažus apļus pirms finiša sacensības tika apturētas, lai varētu aizvākt Haas formulu no trases un attīrītu asfaltu no atlūzām. Cīņas atsākās divus apļus pirms finiša ar startu no vietas, bet pirmajos trīs līkumos notika vairāki incidenti. Vēlāk daudzi apšaubīja, vai bija nepieciešams ļaut pilotiem šādu starta procedūru. Galu galā sacīkstes nācās apturēt vēlreiz un pēc tam tika pabeigtas jau aiz drošības mašīnas, taču tādā secībā, kādā piloti atradās pirms iepriekš veiktā restarta.

Peress pēc neveiksmes kvalifikācijā sacīksti sāka no boksiem, bet beigās tika pie piektās vietas. Viņam izdevās izvairīties no avārijas, taču pēc restarta meksikānis bija spiests izbraukt no trases, lai nesadurtos ar citām mašīnām.

“Tas bija tiešām bīstami,” uzskata Peress. “Pirmkārt, uzsildīšanās, otrkārt, mēs neko nespējām redzēt. Šādos apstākļos turpmāk nedrīkstam startēt. Vienreiz var notikt pavisam liela avārija. Neko nevarēja saskatīt. Pēdējos trīs apļos braucām kā tādi pasažieri, jo redzamība nebija nekāda. Iebraucot pirmajā līkumā, nevarēja neko redzēt un man bija jāizvairās no Gazlī.”

Pjērs Gazlī piedzīvoja sadursmi ar otru Alpine braucēju Estebanu Okonu, ka rezultātā abi ietriecās sienā. Lai gan tiesneši izskatīja Gazlī manevrus, sods viņam piešķirts netika. Tādā veidā sportistam izdevies izvairīties no diskvalifikācijas uz vienu posmu, ņemot vērā viņa jau sakrātos soda punktus.

Okons neuzskata, ka tikai Gazlī vienīgais būtu vainojams šajā sadursmē: “Restarts bija ļoti haotisks, es varēju sadursties ar jebkuru. Vairākas mašīnas atgriezās trasē pēc tam, kad bija no tās izbraukušas, tostarp Pjērs. Bet man nav smagas sajūtas. Viņš pienāca, atvainojās, un es viņam teicu, ka viņa vietā varēja būt jebkurš cits. Daži piloti pirmajā līkumā brauca diezgan pašnāvnieciski, piemēram, Niks de Vrīss, kurš spraucās iekšmalā. Protams, šajā situācijā varēja daudz iegūt, bet daži rīkojās pārmērīgi.”