Karloss Saincs pēc Austrālijas GP paudis sašutumu par piecu sekunžu sodu, ko saņēma pēc sadursmes ar Fernando Alonso. Ferrari pilots atzina, ka tas ir lielākais negods, ko viņš piedzīvojis daudzu gadu laikā.

Pēc restarta 57. aplī Saincs pirmajā līkumā aizķēra Alonso pilotēto Aston Martin, liekot savam tautietim saslīdēt un no trešās pozīcijas atkrist uz beigām. Kamēr sacīkste bija apturēta, tiesneši piesprieda Saincam piecu sekunžu sodu, lai gan pa radio solīja, ka nerīkosies, kamēr nebūs personīgi runājuši ar braucēju.

Soda rezultātā Saincs atkrita ārpus pirmā desmitnieka, bet Ferrari komanda šajā posmā nav guvusi punktus. Šarls Leklērs izstājās jau sacīkstes sākumā.

“Es nerunāšu vai nekomentēšu to, kamēr tiesneši nebūs šo sodu dzēsuši,” pēc finiša dusmīgi noskaņots bija Saincs. “Tas ir lielākais negods, ko šajā čempionātā esmu redzējis daudzu gadu laikā. Labāk tas, ko tagad gribētu teikt, lai paliek pie manis.”

Tiesneši sodu ne tikai neanulēja, bet vēlāk, izanalizējot notikušo sīkāk, piešķīra Sainsam arī divus soda punktus. Saincam tie ir pirmie soda punkti 12 mēnešu periodā.

Lai vai kā, arī Alonso meties aizstāvēt Saincu, sakot: “Domāju, ka šis sods bija par skarbu. Pirmajā aplī ne vienmēr var pareizi noteikt, kāds ir saķeres līmenis. Mēs ne jau ar nodomu braucam viens otram virsū, jo zinām, ka riskējam gan ar savu mašīnu, gan pozīciju finišā.”