Šorīt notikušais Austrālijas F1 posms izcēlās ar daudziem incidentiem, kā rezultātā vairākkārt trasē devās drošības auto un trīs reizes tika izkārti sarkanie karogi. Otro uzvaru sezonā izcīnīja Red Bull pilots Makss Verstapens, kurš sākotnēji bija nokļuvis aiz Džordža Rasela un Luisa Hamiltona. Mercedes braucēji viņam tomēr nebija šķērslis.

Rasels pārņem vadību startā

Raselam padevās labs starts no otrās pozīcijas, kā rezultātā kvalifikācijas uzvarētājs Verstapens pēc pirmā līkuma bija atkritis aiz viņa. Drīz vien Verstapenu apdzina arī Hamiltons, izspiežot konkurentu tālu ārmalā, kā rezultātā vadībā bija nokļuvušas abas Mercedes mašīnas. Verstapens iekārtojās trešajā vietā, kamēr Fernando Alonso bija zaudējis Karlosam Saincam, kurš pakāpās uz ceturto vietu.

Jau pats sacensību sākums neveiksmīgs izrādījās Šarlam Leklēram. Pēc sadursmes ar Lensa Strola formulu viņa Ferrari izlīdēja grants joslā, tur arī paliekot. Trasē devās drošības mašīna, bet jau pēc pāris apļiem cīņas atsākās.

Pirmie sarkanie karogi – pēc Albona avārijas

Jau septītajā aplī drošības auto Melburnas trasē devās vēlreiz – šoreiz Aleksa Albona avārijas dēļ. Williams pilots bija pacēlies uz sesto pozīciju, taču centieni to noturēt beidzās ar pamatīgu avāriju, kā rezultātā spēkrats daļēji palika uz trases braucamās daļas.

Ātri vien tika pieņemts lēmums sacensības apturēt, jo bija nepieciešami arī trases tīrīšanas darbi. Daži no līderiem bija paguvuši iebraukt pitstopā un šajā situācijā izrādījās lieli zaudētāji – tie bija līderis Rasels, kurš nu atkrita uz septīto pozīciju, kā arī Saincs, kurš pēc boksu apmeklējuma savukārt bija nonācis 11. vietā. Par jauno līderi bija kļuvis Hamiltons, aiz kura atradās Verstapens, Alonso un Strols, bet tālāk pozīciju izkārtojumā sekoja Pjērs Gazlī un Niko Hilkenbergs.

Verstapens nonāk vadībā

Absolūtais vairākums pilotu bija tikuši pie jaunām cietā sastāva riepām, kas nozīmē, ka vairāk plānotos pitstopus veikts nebūs nepieciešamība. Tika dots atkārtots starts un tajā Hamiltons pārliecinoši noturēja līderpozīciju, kamēr Verstapens un Alonso iekārtojās aiz viņa. Strols pazaudēja divas pozīcijas, palaižot priekšā Gazlī un Raselu. Sadursmi piedzīvoja Estebans Okons un Niks de Vrīss, kura spēkrats palēcās gaisā, bet abi sacīksti turpināja.

Jau 12. aplī Verstapens pārņēma vadību, pārliecinošā manierē aizbraucot garām Hamiltonam. Tikmēr Rasela centieni tuvoties līderiem beidzās 18. aplī, kad no Mercedes spēkrata aizmugures parādījās liesmas un nācās izstāties. Šoreiz trasē tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods.

Verstapens iekrāj drošu pārsvaru

Sacensību vidū Verstapena pārsvars jau bija gana liels, lai kļūtu skaidrs, ka konkurentiem viņš diez vai būs aizsniedzams. Pa to laiku Saincs bija aizcīnījies jau līdz ceturtajai pozīcijai, bet Serhio Peress ielauzies pirmajā desmitniekā. Red Bull pilots pēc kvalifikācijā piedzīvotā incidenta startēja no boksiem.

Desmit apļus pirms finiša Verstapens priekšpēdējā līkumā izbrauca zālienā, taču veiksmīgi turpināja ceļu. Vien viņa pārsvars pār Hamiltonu no pirms tam iekrātajām 11 sekundēm saruka līdz septiņām. Hamiltonam uz pēdām mina Alonso, taču ilgu laiku atstatums saglabājās konstantās vienas līdz divu sekunžu robežās. Arī Saincs un Gazlī neatpalika daudz, taču savstarpēji dueļi šo braucēju starpā izpalika.

Magnusens parūpējas par intrigām

Piecus apļus pirms finiša pēc trieciena pret sienu viens no aizmugurējiem riteņiem salūza Kevinam Magnusenam. Haas pilots apstājās trases malā, parūpējoties par pēdējā mirkļa intrigu – trasē tika sūtīta drošības mašīna, bet ātri vien pieņemts lēmums izkārt sarkanos karogus.

Notikumi pēc restarta izvērsās dramatiski. Verstapens pārliecinoši noturējās vadībā, arī Hamiltons saglabāja savu pozīciju, bet viņiem aizmugurē notika daudzi incidenti un sadursmes. Saincs iekšmalā aizķēra Alonso, kurš saslīdēja, uz brīdi trešajā vietā nokļuva Strols, taču uzreiz pēc tam izbrauca grants joslā. Saincs līdz ar to iekārtojās trešajā vietā. Šis incidents izraisīja pārējo notikumu virkni – lai izvairītos, no trases izbrauca Peress, savā starpā pamatīgu sadursmi piedzīvoja Alpine braucēji Gazlī un Okons, izstājās arī De Vrīss un Sardžents. Uzreiz vēlreiz tika izkārti sarkanie karogi.

Pozīciju izkārtojumā bija notikušas pamatīgas izmaiņas, uz ceturto vietu paceļoties Niko Hilkenbergam, kuram sekoja Juki Cunoda, Lando Noriss, Oskars Piastri, Gvuanju Žou un Valteri Botass. Peress ieņēma pēdējo vietu pirmajā desmitniekā, bet Alonso un Strols bija pēdējie no tiem, kuru mašīnas bija kaujas gatavībā turpināt cīņu, kad to tiks ļauts atsākt.

Verstapenam otrā uzvara sezonā

Līdz finišam bija atlicis vairs tikai aplis, bet tiesneši izsprieda, ka piloti trasē atgriezīsies tādā pašā secībā kā iepriekšējā restartā, vien nepiedaloties tiem, kuri ir izstājušies. Ferrari pilotam Saincam tika piespriests piecu sekunžu sods par sadursmes izraisīšanu.

Finišs tika sasniegts bez spriedzes – drošības mašīna devās boksos un Verstapens finišu šķērsoja kā sacensību uzvarētājs, bet aiz viņa ierindojās Hamiltons, sasniedzot pirmo pjedestālu šosezon. Trešo vietu, neskatoties uz piedzīvoto, izcīnījis Aston Martin braucējs Alonso, kuram tas ir trešais pjedestāls trīs posmos. Ceturto vietu guvis viņa komandas biedrs Strols, tālāk Austrālijas posmā Peress, Noriss, Hilkenbergs un Piastri. Austrālietis Piastri tieši savā māju posmā guvis pirmos punktus F1 karjerā. Punktos iekļuva arī Žou un Cunoda, bet Saincs pēc saņemtā soda atkrita uz 12. pozīciju.

Austrālijas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 3. posma: