Šosezon ASV ir tas gods uzņemt F1 saimi trīs posmos, taču, lai cik tas dīvaini neliktos, šie posmi neseko viens otram. Ja vēl atceras par Kanādu, tad kopumā čempionātam uz Ziemeļameriku sezonas laikā jādodas četras reizes. Pirmā vizīte palmu un okeāna viļņu ieskautajā Maiami, kas ved cauri populārajam Hard Rock Stadium. Nav šaubu, Verstapens te trauksies ātrāk kā Maiami “Dolphins” futbolisti.

Vēršu cīņas

Protams, Serhio Peresam Azerbaidžānas sacīkstē paveicās. Taču veiksme arī jānopelna. Visu nedēļas nogali viņš tempa ziņā spēja turēt līdzi savam titulētajam komandas biedram Maksam Verstapenam, ko apliecina dominance sprintā, kā arī fakts, ka pēdējos apļos Baku ielās divkārtējais čempions nespēja panākt savu komandas biedru.

Šī bija jau otrā uzvara Peresam šosezon pēc panākuma Saūda Arābijā, kur Verstapens startēja gandrīz no beigām. Situācija čempionāta kopvērtējumā izskatās saspringta, tomēr tai pat laikā skaidrs, ka dienās, kad tehnika nepieviļ un drošības mašīnas fāzes neiekrīt visnepiemērotākajā mirklī, Peresam nav daudz trumpju pret Verstapenu.

Viens no Maksa Ahileja papēžiem šosezon ir starti. Ja “Red Bull” izdosies iekarot pirmo starta rindu ar abām mašīnām, tieši pirmais aplis var kļūt par Peresa labāko izdevību pavērst sacīksti sev labvēlīgā gultnē. Skaidrs, ka pērnās sezonas čempions joprojām būs galvenais favorīts. Verstapens izceļas ar stabilitāti it visur, kamēr Peress pēdējā laikā izteikti iecienījis ielu trases.

Zirgi ārā no staļļa

Cīņa par otro vietu konstruktoru kausā šobrīd ir ļoti spraiga starp trim komandām. “Ferrari” demonstrēja lielisku tempu taisnēm un ātriem pagriezieniem bagātajā Sakirā, taču palika ēnā divos sekojošajos posmos. Baku sarkanie bija atpakaļ zirgā trasē, kas bagāta ar lēniem pagriezieniem un garām taisnēm.

Vairākas ātru pagriezienu sērijas var nenākt par labu itāļu vienībai. “Mercedes” pirms nedēļas lieliski apliecināja, ka starp divām secīgām sacīkstēm forma var kristies ļoti strauji. Pat pēc ilgstošas pauzes, kurā inženieri varēja darboties savās rūpnīcās spēku samēri nav mainījušies kardināli. “Ferrari” galveno uzlabojumu pakotni gan plāno vest uz Maiami GP, nevis Baku, kas viņiem var sniegt izdevību pacīnīties par vismaz vienu vietu uz pjedestāla.

“Aston Martin” sniegums Azerbaidžānā vairāk saistāms ar DRS sistēmas problēmām kvalifikācijā, taču sacīkstēs abiem braucējiem izdevās pakāpties augšup.

No vienas bedres nākamajā

Gandrīz grūti noticēt, ka “Alpine” braucēji šosezon nav finišējuši augstāk par astoto vietu un pēdējos punktus guva pirms vairāk kā pusotra mēneša. Sezonas ievads apliecināja komandas potenciālu, taču veiksme nebija viņu pusē. Austrālija un Azerbaidžāna apliecināja, ka ļaunākais vēl bija priekšā.

“Alpine” rīcībā ir vismaz piektā ātrākā mašīna, kas pie labvēlīgiem apstākļiem var pacīnīties ar vadošo vienību braucējiem. Baku pierādīja, cik svarīgi ir nezaudēt vērtīgo laiku treniņbraucienos, kas var radīt tauriņa efektu un rezultēties katastrofāli bezspēcīgā nedēļas nogalē.

“McLaren” kļuva par absolūtu apsmieklu sezonas ievadā, tomēr nu iekrājuši gandrīz divreiz vairāk punktus par “Alpine” un strauji atgūstas. Tieši šīs abas komandas cīnas punkts punktā jau vairākas sezonas pēc kārtas un pagaidām viss liecina, ka 2023. gada sezona nebūs izņēmums.

Pirmoreiz mājās

Atšķirībā no Maiami GP pirmajām sacīkstēm pirms gada, šoreiz vietējai publikai būs mājinieks, par kuru turēt īkšķus – debitants Logans Sardžents. Viņa pirmā sezona pagaidām rit kā jau pirmgadniekam pienākas – ar lielām ambīcijām sevi pierādīt, pāris spožiem mirkļiem, kurus balansē nevajadzīgas kļūdas, piemēram, sadursme ar de Vrīsu Austrālijā un avārija sprinta kvalifikācijā Azerbaidžānā.

Sardženta atstatums līdz Albonam ir neliels, tomēr tas nav atstājis skatītājus atplestām mutēm. Uz Eiropu Sardžents pārvācās jau kartinga laikos. Maz ticams, ka mājas sienas sniegs kādas priekšrocības tik jaunā trasē, tomēr, ja viņam izdosies pārspēt Albonu tīra tempa ziņā, mēs varam gaidīt krietni vairāk no šī amerikāņa kā no iepriekšējiem – Aleksa Rosi, Skota Spīda un Maikla Andreti.

Grafiks: Pirelli

Botass atkal otrais?

Izskatās, ka Valteri Botass lieliski izbauda atbrīvoto gaisotni un savu jauno stilu “Alfa Romeo” komandā pēc vairākiem gadiem psiholoģiski prasīgajā “Mercedes” vienībā. Cerību stariņu vairoja Bahreina, kur Valteri bija ‘labākais no pārējiem’. Turpinājums gan izskatās briesmīgs.

Vairākkārt Botass jau atkal palicis aiz komandas biedra, tomēr galvenās galvassāpes rada “Alfa Romeo” ātrums. Ļoti diplomātiski un neaizskaroši pret savu darba devēju Valteri gan intervijās minējis, ka komandai ir nepieciešams strauji un efektīvi veikt uzlabojumus, lai spertu soli uz priekšu, jo braukšana pa pēdējo vietu, kā tas bija Baku, nav pieļaujama.

Redzot “Williams” ātruma uzplaiksnījumus un Cunodas spēju finišēt tieši 10. vai 11. vietā neatkarīgi no apkārt notiekošā, Botasam ir taisnība – ja nekas strauji nemainīsies, var gadīties, ka visu laiku pirmās F1 sezonas čempioni šogad paliek pēdējā vietā. Vismaz pērn Maiami GP bija ļoti parocīgs somam – 5. vieta kvalifikācijā un septītā sacīkstē.

Grafiks: F1LV

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!