Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) pēc svētdien notikušā F1 čempionāta posma Austrijā turpināja izmeklēt pilotu veiktos trases robežu pārkāpumus, kā rezultātā piemērojusi vēl 12 sodus astoņiem pilotiem. Lai gan pirmā trijnieka rezultātus tas nemaina, savas pozīcijas zaudējuši Karloss Saincs un Luiss Hamiltons.

Uzvaru Austrijas GP izcīnīja Makss Verstapens, aiz kura finišēja Šarls Leklērs un Serhio Peress. Drīz vien rezultāti ieguva atzīmi “neoficiālie”, bet jau neilgi pirms pusnakts pēc Latvijas laika FIA nāca klajā ar paziņojumu par 12 sodu piemērošanu, kas attiecas uz astoņiem pilotiem.

Drīz pēc finiša protestu pret rezultātiem iesniedza “Aston Martin” komanda, uzskatot, ka izdarīti daudzi pārkāpumi, kas netika ņemti vērā. FIA atzina, ka fiziski nav iespējams izskatīt visas 1200 sūdzības, ko par trases balto līniju pārkāpšanu nācās uzklausīt sacīkstes laikā. Tikmēr sacīkšu kontrole prezentēja tiesnešiem sarakstu ar dzēstajiem vairāk nekā simts apļu laikiem, ko iepriekš tie nebija ņēmuši vērā. Tos izskatot arī tika pieņemts lēmums, ka par 12 pārkāpumiem jāpiemēro sods.

Jau sacensībās ne viens vien pilots saņēma gan brīdinājumus, gan piecu sekunžu sodus, ieskaitot Saincu un Hamiltonu. Pārskatot visus dzēstos apļu laikus, piemēroti četri piecu sekunžu sodi un astoņi desmit sekunžu sodi.

“Ferrari” pilots Saincs rezultātā zaudējis divas pozīcijas, no ceturtās vietas atkrītot uz sesto. Ceturtā vieta piešķirta Lando Norisam, bet piektā – Fernando Alonso. Tikmēr “Mercedes” pilots Hamiltons no iegūtās septītās vietas atbīdīts uz astoto. Estebans Okons saņēma pat četrus sodus, taču jebkurā gadījumā viņš finišēja ārpus punktiem. Sodīti arī Pjērs Gazlī, Alekss Albons, Logans Sardžents, Niks de Vrīss un Juki Cunoda.

Oficiālie Austrijas GP rezultāti:

Piešķirtie sodi: