“IndyCar” čempionāta devītajā posmā svētdien jau trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja spāņu pilots Alekss Palou no “Chip Ganassi Racing” vienības. Pirmajā trijniekā ierindojās arī Skots Diksons un Vils Pauvers, bet lietuvietis Deivids Malukas izcēlās ar augsto sesto vietu.

Sacensībās “Mid-Ohio Sports Car Course” trasē pirmais startēja Koltons Herta, tomēr viņam cerības uz pjedestālu zuda pēc ātruma pārsniegšanas boksu celiņā. Tas neļāva finišēt augstāk par 11. vietu.

Jau sacensību sākumā sadursmi piedzīvoja Markuss Ēriksons un Feliks Rozenkvists. Ēriksona formula pat pārlidoja pāri konkurenta spēkratam. Rozenkvists atgriezās cīņā, zaudējot apli, bet Ēriksons piezemējoties salauza piekari, kam boksos bija nepieciešami ilgi remontdarbi.

Palou sākotnēji brauca ceturtais, bet 28. aplī apdzina Kailu Kirkvudu, pēc tam panākot Greiemu Reihelu un vadībā esošo Hertu. Pēdējais no viņiem pēc jaunām riepām iebrauca Palou, spānim padevās ātrs boksu apmeklējums un viņš trasē atgriezās kā līderis. Līdzīgā veidā Diksons pacēlās uz trešo vietu, bet Pauvers – uz ceturto, kamēr Herta tobrīd bija otrais.

Otrā pitstopa laikā Herta boksu celiņā pārsniedza ātrumu, kā rezultātā bija spiests caur to izbraukt vēlreiz. Palou varēja uzelpot un aizbrauca pretī kārtējai uzvarai, kamēr Diksons ierindojās otrajā vietā, bet Pauvers – trešajā.

Jau kopš sacensību sākuma pirmajā desmitniekā turējās Amerikas lietuvietis Deivids Malukas, bet finišu “Dale Coyne Racing” pilots šķērsoja sestajā vietā. Tas gan nav sportista augstākais sasniegums šosezon, jo otrajā posmā Teksasā viņš ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Jāpiebilst, ka treniņbraucienos ļoti smagu avāriju piedzīvoja Saimons Paženo. Pilots tika cauri sveikā bez savainojumiem, tomēr kvalifikācijā un sacensībās nepiedalījās.

Nākamais “IndyCar” posms notiks 16. jūlijā Toronto.

Sacensību rezultāti:

Kopvērtējums pēc 9. posma: