Japānā notiekošā F1 posma laikā šodien tika oficiāli paziņots, ka 2024. gada sezonā “AlphaTauri” komandā startēs Daniels Rikjardo un Juki Cunoda. Tas nozīmē, ka Liams Lavsons nākamgad, visticamāk, turpinās pildīt “Red Bull” rezervista pienākumus.

Rikjardo komandā paguva aizvadīt vien divus posmus, pirms Zandvortas trasē avārijā lauza roku. Šonedēļ viņš izlaidīs jau trešo sacīksti pēc kārtas, jo turpina atlabt no traumas. Iepriekš tika baumots par viņa iespējamo pāriešanu uz “Red Bull” vienību Serhio Peresa vietā, taču šodien tika paziņots par austrāliešu veterāna palikšanu “AlphaTauri” uz nākamo sezonu.

Cunoda šogad aizvada trešo sezonu čempionātā un arī “AlphaTauri” komandā. Par viņu tika baumots, ka japāņu pilots varētu pievienoties “Aston Martin” sastāvam. Šāds solis, ļoti iespējams, tiks sperts 2025. vai 2026. gadā, kad “Aston Martin” uzsāks sadarbību ar “Honda” motoru piegādes jomā. Kā zināms, Cunoda ir “Honda” rūpnīcas protežē.

Pirmajās trīs sacīkstēs sevi labi parādījušais Lavsons nākamgad turpinās pildīt F1 rezervista un testpilota pienākumus “Red Bull” un “AlphaTauri” komandās. Tika arī runāts, ka jauno un talantīgo braucēju varētu izīrēt “Williams” komandai, kurā, visticamāk, atbrīvosies Logana Sardženta vieta. Visas pārējās vietas uz 2024. gada sezonu jau ir aizņemtas.

Jūnijā par jauno “AlphaTauri” izpilddirektoru tika apstiprināts Pīters Baijers, savukārt no nākamā gada Franca Tosta vietā par komandas vadītāju kļūs Lorāns Mikīss. Tāpat zināms, ka varētu tikt mainīts komandas nosaukums. Iespējams, tā tiks pārsaukta potenciālo sponsoru “Hugo Boss” vai “Adidas” vārdā, liecina neoficiāla informācija.