FIA Pasaules motoru sporta padomes sēdē pieņemts lēmums, ka individuālie naudas sodi F1 pilotiem turpmāk varēs sasniegt pat vienu miljonu eiro. Braucēji jau pauduši savu neizpratni par šādām izmaiņām.

Veicot izmaiņas starptautiskajā sporta kodeksā, FIA iekļāvusi arī palielinātas soda naudas autosportistiem. Līdz šim maksimālais soda mērs, ko tiesneši varēja piešķirt pilotiem, bija 250 tūkstoši eiro. FIA atzīst, ka soda mēri “nav tikuši pārskatīti 12 gadus un vairs neatspoguļo autosporta vajadzības”, ar to arī domājot, ka F1 komandu vērtība pēdējā desmitgadē ir ievērojami augusi, pietuvojoties viena miljarda eiro robežai.

Kamēr F1 pilotus par pārkāpumiem turpmāk varēs sodīt ar līdz pat 1 miljonam eiro, pasaules rallija čempionātā, pasaules rallijkreida čempionātā, izturības sacīkšu pasaules čempionātā, pasaules rallijkrosa čempionātā un “Formula E” čempionātā maksimālā summa būs 750 tūkstoši eiro. Pārējos FIA pārraudzītajos čempionātos – līdz 500 tūkstošiem eiro. Turklāt sodu mērs attieksies ne tikai uz pilotiem, bet jebkuru komandā un pat posma rīkošanā strādājošu cilvēku.

“Tad varbūt mēs arī varētu maksāt par šampanieti uz pjedestāla,” joko F1 čempions Makss Verstapens.

“Manuprāt, visi piloti pat nenopelna tik daudz,” atzīst Šarls Leklērs.

Kevins Magnusens joko: “Šarls varētu samaksāt ar savu pulksteni, bet es aizlaistos un neviens mani vairs nekad neatrastu.”

Luiss Hamiltons par neatļautu trases šķērsošanu Kataras GP saņēma 50 tūkstošu eiro sodu. Sportists atzīst, ka miljonu tā vienkārši netaisītos maksāt, ja viņam piešķirtu tāda apjoma sodu. Tikmēr otrs “Mercedes” braucējs Džordžs Rasels nesaprot, kāpēc pirms šāda likuma ieviešanas ar braucējiem neviens nekonsultējās.

“Nezinu nevienu sporta veidu vai profesiju, kur varētu saņemt šāda apjoma sodu,” sašutumu pauž Rasels.