Vācu autosportists Miks Šūmahers šonedēļ Heresas trasē aizvadīja pirmos testus ar “Alpine” komandas Lemānas sacīkšu prototipu, ko varētu pilotēt sacensībās nākamajā sezonā.

Šūmahers visticamāk nepiedalīsies F1 čempionātā arī nākamgad, un turpinās pildīt “Mercedes” testpilota pienākumus. Līdz ar to viņš varētu izmantot izdevību, lai paralēli startētu citās sacensībās. Jau iepriekš tika baumots, ka par Šūmaheru ieinteresējusies “Alpine” komanda, kas nākamgad ar jauno LMDh klases prototipu A424 uzsāks dalību izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), tostarp startējot arī Lemānas 24 stundu sacīkstē.

Šonedēļ vairāku dienu garumā Spānijā norisinājās A424 automašīnas testi, kuros piedalījās arī bijušais “Haas” F1 komandas braucējs Šūmahers. 24 gadus vecajam sportistam tā bija pirmā pieredze pie šāda veida auto stūres, ņemot vērā, ka pēc karjeras beigšanas kartingā viņš startējis tikai ar formulām. Lai gan Šūmaheram netika dots ilgs laiks, ko pavadīt trasē, viņam bija iespēja saprast mašīnas sistēmas un uzvedību trasē. Šāds auto sver vairāk par 1000 kg, salīdzinot ar F1 spēkratiem, kuru svars ir ap 800 kg.

Zināms, ka šobrīd “Alpine” vairs neplāno dot Šūmaheram iespēju aizvadīt vēl kādus testus, taču viņš ir nopietns kandidāts uz vietu komandas pamatsastāvā nākamajai sezonai. Šonedēļ A424 prototipu testēja arī Nikolā Lapjērs, Šarls Milezi un Andrē Negrao. Kandidātu esot daudz, bet, tā kā tiks startēts ar divām mašīnām, vienībai būs nepieciešami seši piloti.

“Testi noritēja labi,” runājot par Šūmaheru, sacīja “Alpine” boss Bruno Famins. “Galvenais nebija braukt maksimāli ātri, bet iepazīt vienam otru. Viņam tā bija iespēja uzzināt, kāda ir šīs klases mašīna un, kāda ir mūsu komanda. Šobrīd vēl ne par ko neesam vienojušies. Testi bija vajadzīgi, lai saprastu, vai vispār varam turpināt runāt viens ar otru. Tagad jāgaida, ko teiks viņš, vai viņš gribētu kaut ko pasākt kopā ar mums. Pēc tam mēs varam runāt par konkrētiem nosacījumiem. Līdz šim viņš bijis formulu braucējs, taču Miks ir tiešām ātrs un apķērīgs pilots. Tāpēc neredzu, kāpēc viņš nevarētu gūt panākumus, ja startētu kopā ar mums.”