Pirmā no trim sacīkstēm ASV sola pamatīgu šovu. Vēl pirms notikumiem trasē jūtams, ka šis posms būs īpašs. Kā gan vēl izskaidrot faktu, ka “Ferrari” un “RB” komandas sagatavojušas īpašus krāsojumus, par braucēju ķiverēm nemaz nerunājot. 

Trase

Divas ļoti garas taisnes ar asu bremzēšanu, kā arī starta-finiša taisne lieliskas zonas, kur vērot apdzīšanas, kas šai trasē netrūkst. Turklāt visas trīs taisnes aprīkotas ar DRS zonām. Pirmajā sektorā, braucot ap “Hard Rock Stadium”, atrodami arī vairāki ātri pagriezieni, kamēr apļa izskaņa pārbauda mašīnu manevrētspēju lēnajos līkumos.

Pacik trase ikdienā netiek lietota autosporta vajadzībām, sagaidāms, ka apļu laiki kritīsies diezgan strauji un jau atkal būs svarīgi savu svarīgāko apli uzsākt tieši pirms rūtotā karoga izkāršanas, jo F2 un F3 braucēji uz Ameriku nav devušies. 

Laikapstākļi

Lai gan saule dažbrīd paslēpsies aiz mākoņiem, lietus iespējamība vērtējama kā ļoti zema. Galvenā atšķirība no iepriekšējiem posmiem būs atrodama uz termometra stabiņa, jo gaiss iesils līdz pat +30 grādiem. Komplektā ar Floridai raksturīgo mitro gaisu, šis būs samērā nopietns pārbaudījums braucēju fiziskajai izturībai.

Prognozes

Karstie apstākļi varētu traucēt Mercedes komandai, taču šogad tā nav diez ko spoža pie jebkādiem apstākļiem. Tā gan sagatavojusi uzlabojumus stabilitātei un korelācijas uzlabošanai ar simulatoru.

Maz ticams, ka “Ferrari” un “McLaren” braucēji būs spējīgi izjaukt Verstapena dominanci. Maranello vienība sagatavojusi ne tikai jaunu krāsojumu, bet arī uzlabojumus formulas grīdai. Arī “McLaren” formulas tiks pie jaunām detaļām. Līdz “Red Bull” joprojām vēl tāls ceļš ejams.

Tāpat būs interesanti pavērot, vai Niko Hilkenbergs spēs saglabāt augsto pilotāžu, ko demonstrēja pēdējos posmos ar “Haas”, ņemot vērā izplatīto paziņojumu, ka nākamgad viņš pievienosies “Sauber” nometnei.

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Vēsture

ASV ir eksperimentējusi ir dažādām trasēm gadu gaitā. Maiami posms vietu kalendārā ieguva tikai 2022. gadā. Lai gan abas reizes uzvaras laurus plūcis Makss Verstapens, tas nenotika tik viegli, kā varētu domāt. Pirmajā piegājienā Maksam kvalifikācijā nācās atzīt “Ferrari” braucēju pārākumu, kamēr pērn Leklēra avārija Q3 liedza Verstapenam uzrādīt ieskaites apli, taču Nīderlandes pārstāvis prata aizcīnīties līdz uzvarai arī no devītās pozīcijas, apliecinot lieliskās apdzīšanas izvedības trasē.

‘Cepiens’ par mākslīgo ostu, kas joprojām rotā trasi, jau šķiet sen aizmirsts, kamēr šova elementi un pilnas tribīnes parūpējas par to, lai čempionāts Floridas štatā jūtas publikai vajadzīgs.

Bazārs boksos

Lai gan baumas jau kādu laiku cirkulēja, nevar noliegt, ka Adriana Ņūvija lēmums ar tūlītēju efektu pārtraukt saistības ar “Red Bull” komandu daudziem bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Ņūvijs ar komandu bija kopā kopš 2006. gada.

Tagad galvenais jautājums – kas tālāk? Skaidrs, ka “Ferrari” komanda atrodas pole positon cīņā par Ņūvija iegūšanu, turklāt arī viņš pats ir neslēpis, ka vēlējies strādāt ar leģendāro itāļu komandu, kā arī Luisu Hamiltonu, kurš pie sarkanā kombinezona tiks nākamgad. Vai tuvāko dienu laikā spersim kādu soli tuvāk atbildēm? Diez vai, tomēr ko teikt būs katram!

Grafiks

Pēc vairākiem posmiem ‘rīta cīruļiem’ šis posms paredzēts ‘vakara pūcēm’, jo sestdien un svētdien galvenie notikumi sākas tikai pl. 23:00 pēc Latvijas laika.

Otro posmu pēc kārtas Grand Prix nedēļas nogali papildina sprints, kas nozīmē, ka jau piektdienā mūs gaida, kas vairāk kā tikai treniņi! Laika iepazīt trasi nav daudz, tādēļ katrai sesijai būs liela loma.

Info par F1 translācijām Latvijas teritorijā