Atkal oranžie, taču citam braucējam par godu – Lielbritānijas GP apskats
Pēc kaislībām “Red Bull” mājas trasē, eļļu uguntiņai var piešaut fakts, ka šo svētdien Verstapena un Norisa duelis turpināsies “McLaren” braucēja mājas posmā. Tomēr, ņemot vērā iepriekšējo posmu tendences, šie nebūs divi vienīgie stāsta varoņi.

Trase

Viena no raksturīgākajām iezīmēm Silverstonas trasei ir tās ātro pagriezienu sērijas. Tās rada pamatīgu slodzi uz riepām, līdz ar to pārāk ilga uzturēšanās trasē ar vienu komplektu var sāpīgi beigties. Tai pat laikā trasē ir vairākas zonas, kur iespējams apdzīt, taču arī pašiem pilotiem dažbrīd jābūt spējīgiem braukt uz riska robežas.

Silverstonā tiek sasniegti vieni no augstākajiem vidējiem ātrumiem, līdz ar to nozīmīgu lomu spēlēs arī jaudas agregātu spēja izturēt ilgo slodzi. Luiss Hamiltons pilna apļa veikšanu ar maksimālu atdevi salīdzināja ar iznīcinātājlidmašīnas pilotēšanu, jo G-spēki no dažādiem sāniem padara pilotēšanu fiziski ļoti smagu, it īpaši Maggotts un Becketts līkumos.

Padziļinātu informāciju par un ap Formula 1 notikumiem gūsti, pievienojoties F1LV Patreon lapai!

Laikapstākļi

Mūs gaida kārtīgs angļu laiks – lietus iespējamība tiek vērtēta aptuveni 60-70 procentu ietvaros uz svētdienu, tomēr vasarīgu dušu var nākties piedzīvot arī kvalifikācijā. Pat ja lietus neuznāk brīdī, kad trasē ir Formula 1 mašīnas, gaisa temperatūra diez vai sasniegs 20 grādus, līdz ar to asfalta žūšana agrīnāku nokrišņu gadījumā nebūs pārāk strauja.
Gaidāms arī vērā ņemams vējš, kas var izjaukt mašīnu darbību no ierastā ritma un pieprasīt braucējus izvēlēties citus bremzēšanas punktus.

Prognozes

Leģendārais Naidžels Mansels, kurš Lielbritānijas posmu uzvarējis četras reizes, teica, ka mājas sienas sniedz pussekundes priekšrocību aplī. Skaidrs, ka tie laiki ir aiz muguras, citādi Verstapenam būtu teju neiespējami pacīkstēties ar Norisu un “Mercedes” puišiem, tomēr ar papildus emocionālo slogu jārēķinās, braucot pūļa priekšā, kas teju vienbalsīgi nevēlas redzēt tevi uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

Ātrie un lēzenie pagriezieni varētu izrādīties piemērotāki “McLaren” komandai par asajām bremzēšanas zonām, ko redzējām Austrijā, tomēr nevar aizmirst, ka “Red Bull” rīcībā ir tik daudzpusīga mašīna, ka Verstapens joprojām ir uzskatāms par favorītu.

“Mercedes” uz šo posmu atveduši vēl pāris uzlabojumus, kas ļauj cerēt uz trešās komandas nopietnāku iesaisti cīņā par uzvaru, lai gan, reālistiski raugoties, šobrīd galvenais mērķis būtu “Ferrari” komandas noķeršana, kas pēc Leklēra uzvaras Monako saskārusies ar vairākām ķibelēm regulējumos un stratēģijā, nespējot apliecināt patieso potenciālu.

Šī trase nebūs pārāk piemērota “Alpine” komandai, lai turpinātu punktu sēriju, kas izdevies pēdējos posmos, tomēr pēc “Aston Martin” formas krituma un “RB” nespējas izprast savu uzlabojumu paketi, cīņa par pēdējām vietām punktu zonā ir saasinājusies. Uz pozitīvu rezultātu cer arī “Williams”, kas komandas mājas posmā sagatavojusi īpašu krāsojumu ar visu darbinieku vārdiem uz Lielbritānijas karoga fona.

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Vēsture

Sacīkstes Silverstonas trasē tika iekļautas jau čempionāta pirmajā sezonā tālajā 1950. gadā, tomēr konfigurācija vairākkārt mainījusies, savu līdzšinējo veidolu iegūstot 2010. gadā.

Pēdējos četros gados Lielbritānijas GP skatītājiem sanācis iziet cauri veselai emociju buķetei – 2020. gadā “Mercedes” bija ceļā uz dubultuzvaru, taču abiem braucējiem sprāga riepas. Luiss Hamiltons aizklunkurēja līdz finišam faktiski uz trim riteņiem, taču ar to pietika uzvarai. Gadu vēlāk viņš sadūrās ar Maksu Verstapenu jau pirmajā aplī, tomēr priecēja vietējos fanus ar uzvaru.

Pirms diviem gadiem pēc Guanju Žou šaušalīgās avārijas sacensību startā, savu karjeras pirmo panākumu izcīnīja Karloss Saincs, bet pērn “McLaren” uzlabojumi lieliski izpaudās tieši šeit – Verstapens uzvarēja, taču Noriss izrādīja cienījamu konkurenci, atrodoties vadībā sacīkšu pirmajos apļos.

Bazārs boksos

Tā kā no iepriekšējā posma pagājusi vien nedēļa, daudz notikumus ārpus trases robežām neesam piedzīvojuši. “Red Bull” sāgā abas puses ietur klusumu pirms nākamās savstarpējās publiskās bļaustīšanās, kamēr “Haas” paziņojums par Olivera Bērmana piesaisti arī nevienu nepārsteidz.

Iespējams, vislielāko uzmanību piesaistījusi Lando Norisa un Maksa Verstapena profesionālā pieeja Austrijas GP avārijas notušēšanā, kā rezultātā abi galvenie titula pretendenti arī uz Lielbritāniju dosies kā draugi un centīsies pārāk neķildēties viena kontakta dēļ. Šeit Maksam jābūt īpaši piesardzīgam, jo Silverstona ir Lando Norisa mājas posms.

Grafiks

Lielbritānijā čempionāts atgriezīsies pie ierastās kārtības ar trim treniņu sesijām – nākamais sprints gaidāms vien oktobrī Teksasā. Arī šajā nedēļas nogalē skatītājiem būs iespēja vērot notikumus junioru kategorijās – Formula 3 čempionātā, kā arī F2 cīņās, labāk iepazīstot nākamā gada “Haas” braucēju Oliveru Bērmanu.

Galvenos notikumus viegli atcerēties, jo gan kvalifikācija sestdienā, gan sacīkšu starts svētdienā gaidāms vienā laikā – pl. 17:00 pēc Latvijas laika.

Info par F1 translācijām Latvijas teritorijā