Foto: F1.com

Vasaras pārtraukums ir galā un F1 čempionāts devies uz daudzu braucēju iecienītāko trasi – Spa. 7 kilometru garā trase, kas atrodas pie pilsētas, kas plašākai publikai ar saviem dziednieciskajiem ūdeņiem, allaž sniegusi faniem aizraujošas nedēļu nogales.

Grafiks: FIA

Par šī gadsimta spožāko zvaigzni Beļģijā uzskatāms Kimi Raikonens, kurš pavisam nesen pagarināja līgumu ar “Ferrari”. Somu braucējs Spa ir uzvarējis 4 reizes, turklāt skaits varēja būt vēl lielāks, ja 2008. gadā pāris apļu pirms finiša neuznāktu lietus, kā arī ja netiktu atceltas sacīkstes 2003. un 2006. gadā.

“F1LV

Ar savu uzvaru 2007. gadā Raikonens ir arī pēdējais, kam Beļģijā izdevies uzvarēt divas reizes pēc kārtas. Tā kā pērn pie panākuma tika Niko Rosbergs, tad Kimi šo godu saglabās uz vēl vismaz vienu gadu. Pēdējos gados Beļģijā ierasti spēcīgi ir “Mercedes” braucēji – lielākā daļa trases jāpavada ar gāzes pedāli grīdā, kas nozīmē, ka Hamiltonam un Botasam šoreiz varētu būt nelielas priekšrocības pār “Ferrari” un “Red Bull”.

Grafiks: F1.com

Tomēr nereti nākas sagaidīt arī pavērsieniem bagātus braucienus, kurus nereti ietekmē nokrišņi – Rosberga sadursme ar Hamiltonu 2014. gadā ļāva uzvaru izcīnīt Danielam Rikjardo, bet Raikonens un Šūmahers ir pierādījuši, ka uzvaru iespējams izcīnīt no 6., 10. un pat 15. starta vietas.

Lai gan Beļģijas trase ar ātrajiem līkumiem un taisnēm ar apdzīšanas iespējām ir radikāli atšķirīga no Ungārijas lēnajiem līkumiem, tehniskajā jomā lielas izmaiņas gaidīt nevajag, jo vasaras pārtraukumā devās ne tikai braucēji, bet arī tika slēgtas rūpnīcas.

Izšķirošo pārsvaru aiz trim vadošajām komandām centīsies iegūt “Force India”, kuru ātrums taisnēs, pateicoties “Mercedes” ātrumam, bijis galvenais panākumu avots, tomēr arī konkurenti var nodemonstrēt pēkšņus pārsteigumus. “Honda” problēmu dēļ tiek prognozēts, ka “McLaren” diez vai atkārtos Ungārijas rezultātus, tomēr uzlabojumos ieguldītajiem līdzekļiem drīz vajadzētu atmaksāties.

Grafiks: F1.com

Savās pārdomās pirms Beļģijas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

Brīvdienas beigušās, atpakaļ pie darba! Formula 1 čempionāts atsāksies ar posmu Spa trasē Beļģijā un vēl pirms piloti dosies garākajā čempionāta trasē piektdienas treniņos, visu uzmanība tiks pievērsta ļoti svarīgiem jaunumiem pilotu tirgū. Vispirms “McLaren” komanda apstiprināja, ka beļģis Stofels Vandūrns paliks vienībā arī uz 2018.gada sezonu, bet pēc tam arī “Ferrari” pagarināja līgumu ar Kimi Raikonenu. Bez šaubām Beļģijā lielu daļu no aizkulišu sarunām aizņems tieši spriedelēšana par otro darījumu, bet pašam Kimi būs ar savu sniegumu jāpierāda, ka Ferrari izdarījuši pareizo izvēli. Kur gan labāk to izdarīt, ja ne Spā, kur Kimi uzvarējis četras reizes?

Vai Fetels spēs noturēt pārsvaru čempionāta kopvērtējumā? Cik augstu šausies sudraba bultas? Kādus pārsteigumus sagatavojusi “Red Bull” vienībaPiedalies F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus!

Sacensību sākums Eiropas posmiem ierastā laikā – svētdien pl. 15:00. Šajā nedēļas nogalē autosporta faniem būs iespēja baudīt arī IndyCar 500 jūdžu sacīkstes Medisonā un MotoGP Silverstounas posmu, bet līdz ar F1 sacīkstēm savas prasmes Beļģijā centīsies apliecināt arī jaunie talanti F2 un GP3 čempionātos.

Grafiks: Pirelli