Āzijas tūre noslēdzās ar kārtējo “Mercedes” triumfu. Nu laiks doties uz otru zemeslodes pusi – šajā nedēļas nogalē Ostinā “Ferrari” komanda centīsies atgūt pēdējos posmos zaudēto, “Mercedes” – nodrošināt Hamiltonam čempiona titulu, “Red Bull” – turpināt cīņu ar lielajiem grandiem, bet pārējās septiņas komandas papildināt punktu ražu, kas var izšķirt balvu fondā esošo vairāku miljonu likteni.

Grafiks: FIA

Lai gan šobrīd čempionātā nestartē neviens amerikānis, savu mājas sajūtu te var gūt vairāki. Jau otro gadu uz starta būs redzama amerikāņu komanda “Haas”, kas vēlēsies pārspēt pagājušā gadā Romēna Grožāna ieņemto desmito vietu. Skatītājos allaž redzami plaši Meksikas līdzjutēju pūļi, atbalstot Serhio Peresu, kam līdz Teksasai mērojamā distance ir visai neliela, tomēr kopš Meksikas posma atgriešanās, Amerikas GP organizatoriem ar biļešu tirdzniecību klājies aizvien grūtāk.

Grafiks: F1.com

Vēlmi izplesties tieši aiz okeāna “Liberty Media” nekad nav slēpuši, tādēļ lieliska šova sarīkošana vietējai publikai ar ASV īpaši populāro Luisu Hamiltonu priekšgalā būtu lieliska bāze, lai ieinteresētu arī citu trašu īpašniekus. Savu fanu pulciņu šogad ieguvis arī Fernando Alonso, kurš maija beigās devās uz Indianapolisu, aizvadot lielisku braucienu Indy 500 sacīkstēs līdz padevās viņa “Honda” dzinējs.

Grafiks: F1.com
“F1LV

Pēdējo trīs gadu laikā “Mercedes” ar Hamiltonu priekšgalā Ostinā palikuši nepārspēti, turklāt, ja to izdodas paveikt arī šoreiz, bet Sebastians Fetels paliek ārpus vadošo piecinieka, tad jau svētdien varēsim kronēt 2017. gada pasaules čempionu. Sarkanie gan kvalitātes kontrolei šoreiz pievērsīs īpašu uzmanību, turklāt pēc Malaizijas ķibelēm Fetela rīcībā ir divi svaigi dzinēji – tehnika netiks žēlota, jo Mauricio Arivabenes vadītajai komandai atkāpšanās ceļa nav.

Pēdējos posmos “Red Bull” izdevies izvairīties no problēmām, kas ļāvis Verstapenam un Rikjardo samazināt plaisu līdz otrajai vietai konstruktoru kausā. Panākt “Ferrari” ir tikpat kā neiespējami, tomēr zinot, ka komanda ir gatava pagarināt līgumus ar abiem tās braucējiem uz nākamajiem trim gadiem, šis ir īstais laiks celt savas akcijas un pirmais solis tā paveikšanā – pārspēt komandas biedru. Pēdējo trīs posmu laikā izšķirošajā kvalifikācijas kārtā starp “Red Bull” braucējiem ne reizi nebija vairāk kā sekundes desmitdaļa. Lieki piebilst, fani gaida vēl vienu ciešu dueli.

Uzmanības centrā šonedēļ atradīsies arī “Renault” un “Toro Rosso” komandas. Džoliona Palmera vietu dzelteni krāsotajā “Renault” ieņēmis Karloss Saincs. Spāņu braucējs neslēpj, ka, braucot kopā ar Niko Hulkenbergu, sevi pierādīt nebūs viegli. Tikmēr “Toro Rosso” komandai divu nedēļu laikā jānomaina abi braucēji – pie stūres atgriezīsies Daņila Kvjats, bet Pjēra Gazlī centieni izcīnīt Super Formula čempiona titulu, viena posma iespēju snieguši Brendonam Hārtlijam.

Grafiks: Pirelli

Savās pārdomās pirms Amerikas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš: “Ieskaitot sacīksti Ostinā, līdz sezonas noslēgumam vēl ir četri posmi un pieejami 100 punkti, tomēr pēdējo sacīkšu kļūdas, problēmas un neveiksmes Sebastiana Fetela un “Ferrari” pusē ir ievērojami mazinājusi intrigu par čempiona titula cīņu. Tāpēc man pirms ASV GP ir pāris citas intrigas, kurām ar interesi sekošu līdz Ostinas trasē. Vispirms jau jauni piloti jaunās komandās. Tas vienmēr ienes svaigumu čempionātā un tā ir labas iespēja gan pārbaudīt pilota spējas jaunos apstākļos (Karlosa Sainsa gadījums), gan salīdzināt dažādu sacīkšu sēriju prasības pret pilota talantu un spējām (Brendona Hārtlija gadījums). Šeit tikai atliek izteikt nožēlu, ka šādas pārmaiņas pilotu sastāvos nenotiek biežāk un tas pilotu loks, kuriem ir iespēja parādīt un pierādīt sevi Formulā 1 nav plašāks. Tāpat ļoti aizraujošs solās būt cīniņš par 5. līdz 8.vietu Konstruktoru kausā starp “Williams”, “Toro Rosso“, “Hass” un “Renault” komandām, jo šeit atšķirība starp ‘uzvarētāju’ un ‘zaudētāju’ būs mērāma desmitos miljonu USD. Kas attiecas uz Ostinas trasi, kas tika uzbūvēta pirms pieciem gadiem, tad tā ir kā radīta F1 mašīnu ātrumiem un abu pušu laulība noteikti ir harmoniskāka par neveiksmīgo Indianapolisas trasi.

Kā beigsies Amerikas GP izcīņa? Piedalies F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus! Jāņem vērā, ka šonedēļ Ostinā sola nokrišņus tieši sacīkšu dienā. Sacensību sākums svētdien pl. 22:00 pēc Latvijas laika. Starta signāla došana uzticēta leģendārajam sprinterim Useinam Boltam. Motorsporta mīļotājus šajā nedēļas nogalē priecēs arī MotoGP sacīkstes Filipailendā, bet Suzukas trasē noslēgsies Super Formula sezona.