“McLaren” komandas sacīkšu direktors Ēriks Buljē ir pārliecināts, ka F1 čempionāta rīkotājiem pēc 2020. gada noteikumos jāievieš ierobežojumi, kas nodrošinātu līdzvērtīgāku cīņu starp visām komandām.

Šobrīd lielākās problēmas sagādā plaisa starp trim vadošajām vienībām “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull” un pārējām 7 vienībām, ko lieliski apliecināja Austrālijas Grand Prix kvalifikācijas trešā kārta, kad 5. vietā esošo Danielu Rikjardo un sestā ātrākā apļa laika īpašnieku Kevinu Magnusenu šķira vairāk kā sekunde.

Tāda ir šī brīža situācija. Noteikumi tika radīti pirms vairākiem gadiem un situācija nav mainījusies. Kamēr mēs nevarēsim vienoties par līdzsvaru, nekas nemainīsies. Hibrīdēras sākumā “Mercedes” radīja lielisku dzinēju un mašīnu kopumā. Izskatās, ka viņus noķert ir ļoti sarežģīti. tagad mums jāgaida, kad FIA un “Liberty Media” paziņos jaunos noteikumus no 2021. gada. Cerams, ka tehniskie ierobežojumi būs pietiekami, lai mazinātu handikapu un vienādotu komandu spēku samērus,” stāsta Buljē. “Mēs visi vēlamies redzēt aizraujošu šovu, cīņas trasē un riteņu saskaršanos. To vēlas visi fani. Lai to paveiktu, vajadzīgs samazināt atstatumu no vadošās līdz lēnākajai komandai.

“F1LV

Pērn tika paziņoti jaunie noteikumi attiecībā uz jaudas agregātiem, kamēr šajā nedēļas nogalē tiks iezīmētas pirmās aprises F1 veidolam tuvāko gadu laikā.