2016. gada F1 čempions Niko Rosbergs, kurš nu iejuties F1 TV eksperta lomā, izvērtējis Maksa Verstapena un Luisa Hamiltona sniegumu, kā arī veltījis ne pārāk glaimojošus izteikumus Fernando Alonso virzienā.

Pēc vairākām neveiksmīgām nedēļas nogalēm Maksam Verstapenam izdevās sakopot spēkus un uzvarēt visās trīs treniņu sesijās, bet kvalifikāciju un sacīkstes noslēgt 3. vietā priekšā savam komandas biedram Danielam Rikjardo.

Šī bija episka nedēļas nogale Verstapenam. Viņa attieksme man atgādina Luisu Hamiltonu. Arī viņš savu izcilāko sniegumu demonstrē tad, kad ir dusmīgs. Viņš spēj pārvērst negatīvo enerģiju lieliskos rezultātos. Manuprāt, Makss šajā nedēļas nogalē kļuva īpaši noskaņots un motivēts jau no paša sākuma. Dominance treniņos, lieliska kvalfikācija un 3. vieta viņam uzskatāma par lielisku nedēļas nogali.

Tikmēr sava bijušā komandas biedra Luisa Hamiltona vājo sniegumu Niko Rosbergs skaidro ar motivācijas trūkumu: “Šī bija viena no tām nedēļas nogalēm, kad nekas nenotika, kā Luiss vēlētos. Sacīkšu laikā viņam bija problēmas ar dzinēju, tomēr, neraugoties uz to, arī kvalifikācija bija vāja. Tas ir tipiski Luisam – līdzko motivācija nedaudz zūd, šķiet nekas vairs nenotiek kā vajadzētu.

Pēc Kanādas GP Rosbergs savā “Twitter” lapā atbildēja uz vairākiem F1 līdzjutēju jautājumiem. Vaicāts par to, vai viņaprāt Fernando Alonso nākamgad ir pelnījis vietu kādā no vadošajām komandām, Rosbergs atbildējis: “Mēs visi to vēlētos redzēt, tomēr neviena komanda uz to neparakstīsies viņa komandas iekšējo politisko spēlīšu dēļ.

Lai gan Rosbergs ar Alonso vienā komandā F1 čempionātā nav braukuši, viņa sadarbība ar Rosberga galveno cīņubiedru Luisu Hamiltonu noslēdzās ar skandālu un “McLaren” pamešanu pēc tikai viena sadarbības gada. Alonso vairākkārt tieši vai netieši ir bijis iesaistīts vairākos skandālos, pārstāvot “McLaren” spiegošanas sāgas laikā, kā arī, izcīnot uzvaru ar “Renault” ‘krašgeitas’ dēļ bēdīgi slavenajā Singapūras GP gadu vēlāk.