“Ferrari” braucējs Kimi Raikonens atzinis, ka viņš ar Maksu Verstapenu paveikuši labu darbu, izvairoties no sadursmes Austrijas GP pirmajā aplī, kad abi cīnījās par trešo pozīciju.

Abu cīņa uzsākās sestā pagrieziena izejā, kad Makss Verstapens pietuvojās Kimi Raikonenam, kurš cīnījās ar riepu uzsildīšanu. Tam sekojošajā kreisajā pagriezienā Verstapens devās iekšmalā. Abu mašīnas saskārās, kompromitējot Raikonena trajektoriju. Verstapens tika garām somu braucējam, kas, kā vēlāk izrādījās izšķīra pirmās un otrās vietas likteni.

Sacīkšu laikā Raikonens savai komandai pa radio ziņoja, ka Verstapens viņam uzgrūdies virsū. Pēc finiša Kimi bija ieņēmis sev ierasti mierīgākas pozīcijas: “Pirmais aplis bija notikumiem bagāts. pats mazliet saslīdēju, izbraucu no ideālās trajektorijas un ļāvu Maksam pietuvoties. Man priekšā braucošā Botasa mašīna man mazliet patraucēja, tādēļ Verstapenam bija iespēja veikt manevru, kamēr es centos saglabāt ārmalu. Pēc neliela kontakta es atkal saslīdēju un zaudēju pozīciju.

“F1LV

Mēs abi paveicām lielisku darbu, neizsitot viens otru, jo tai pagriezienā braukt sāns pie sāna ir sarežģīti pat tad, kad to mēģini pa visām varītēm. Šādas situācijas mēdz gadīties. Šoreiz paliku zaudētājos, bet cīņa bija taisnīga.”

Arī Verstapens vēlāk atzina, ka cīņa bijusi aizraujoša: “Sacīkstes bija smagas, bet intriģējošas. Kimi ir pietiekami pieredzējis, lai lieliski izvērtētu situāciju un pieņemtu pareizos lēmumus. Mēs saskārāmies, tomēr sportam kopumā, manuprāt, tas nāk tikai par labu.

Abus braucējus finišā šķīra pusotra sekunde pēc tam, kad Raikonens pēdējos apļos strauji sāka ķert “Red Bull” braucēju. Vaicāts vai ar vēl dažiem apļiem būtu pieticis, 2007. gada čempions noteic: “Protams, ka iespējas bija, bet mums bija tik apļu, cik bija. Ir viegli sākt filozofēt, kā būtu, ja tas vai tas būtu citādāk. Tomēr mums bija labs ātrums, it īpaši sacīkšu beigās. Otrā nogriežņa sākums bija mazliet ķēpīgs, tomēr tad riepas sasniedza savu atbilstošo darba temperatūru un viss bija kārtībā. Ir neliela vilšanās sajūta. Jā, mēs izcīnījām daudz punktus pret saviem konkurentiem, kuriem bija briesmīga diena, tomēr vēlamies uzvarēt, un ātrums beigās pierādīja, ka bijām uz to spējīgi, tomēr neizmantojām izdevību.