Arvien iespējamāka izskatās divkārtējā F1 čempiona Fernando Alonso pāreja uz Amerikā populāro IndyCar čempionātu. Viņa šosezon pārstāvētā “McLaren” komanda raugās izplesties šai virzienā, kamēr pats Alonso gatavs testiem jau šosezon.

IndyCar čempionāta vadītājs Marks Mailzs apstiprinājis, ka “McLaren” strādā pie plāniem ienākt čempionātā, tomēr atzīst, ka tas, visticamāk, notiks vien 2020. gadā. Sava projekta virzīšanai “McLaren” varētu sadarboties ar kādu no čempionātā jau esošajām komandām. Par reālākajiem variantiem tiek uzskatīti “Rahal Letterman Lanigan Racing” un “Andretti Racing”, ar kuriem “McLaren” sadarbojās Fernando Alonso pirmajā uznācienā 2017. gada Indianapolisas 500 jūdžu braucienā.

Alonso atzinis, ka, iespējams, jau šosezon veiks testus ar IndyCar formulu. Paredzēts, ka testi notiks septembra sākumā pēc sezonas priekšpēdējā posma Portlendā. “Zinu, ka ir izdevība, kas parādījās pēdējo dienu laikā. Apdomāšu un izlemšu. Tas varētu būt interesanti, jo pērn patiesi izbaudīju Indianapolisas 500 jūdžu braucienu. Nezinu, kādas tās mašīnas būs normālos apstākļos parastās trasēs, tādēļ šī būtu lieliska izdevība. Vispirms gan vēlos ‘sagremot’ savu lēmumu pamest F1, kā arī veltīt uzmanību izturības sacīkstēm.

“F1LV

37 gadus vecais Alonso uzsvēra, ka vēl nav pieņēmis lēmumu par saviem plāniem nākamgad, un diez vai kas mainīsies līdz pat oktobrim, neizslēdzot iespējamību nepiedalīties sacīkstēs, bet visu laiku veltīt dažādiem testiem un sagatavošanās procesam nākamajām sezonām, jo pērnā gada starts Indianapolisā sekoja pēc samērā maz pavadīta laika pie IndyCar formulas stūres.

Neraugoties uz to, ka “Andretti Racing” komanda izmanto “Honda” dzinējus, paredzams, ka “McLaren”, kalpojot kā B komanda ar Alonso, varētu izmantot “Chevrolet” ražojumus, lai gan paši “Honda” pārstāvji neizslēdz iespēju sadarboties ar divkārtējo F1 čempionu, par spīti abu pušu nesaskaņām F1 čempionātā trīs sezonu garumā no 2015. līdz 2017. gadam. Jāpiebilst, ka savā IndyCar debijā pērn Alonso no sacīkstēm izstājās tieši “Honda” dzinēja problēmu dēļ.