Bijušais F1 čempions Žaks Vilnēvs ir pārliecināts, ka “Ferrari” pieļautu lielu kļūdu, ja šī gada izskaņā savu ilggadējo braucēju Kimi Raikonenu nomainītu ar sezonas debitantu Šarlu Leklerku.

“Ferrari” komandai šobrīd ir līgums ar Sebastianu Fetelu līdz 2020. gada izskaņai, kamēr vakance uz otro pamatsastāva vietu vēl ir brīva. Nesen parādījās baumas, ka to saglabās Kimi Raikonens ar divu gadu līgumu, neraugoties uz nesenajiem “Ferrari” izteikumiem, ka 20 gadus vecais Šarls Leklerks būtu gatavs ieņemt šo lomu.

Vilnēvs ir pārliecināts, ka Mauricio Arivabenes vadītajai komandai jāsaglabā esošais sastāvs. “Paskatieties, ko viņš šogad ir paveicis. Viņš atrodas 3. vietā kopvērtējumā, turklāt bieži ir ātrāks par Fetelu, turklāt, kad nav, tad parasti ir tikai kādu desmitdaļu aplī lēnāks. Viņš ir nepieciešams mašīnas attīstīšanai.

Komanda šobrīd darbojas lieliski. Nolieciet Fetelam blakus jaunekli. Ko Fetels izdarīs? Viņš centīsies viņu dzīvu apēst. Viņš vai nu iznīcinās šo jaunekli, vai arī tas beigsies ar asarām visai komandai un divu gadu laikā tā kļūs lēnāka. Tā nebūtu konstruktīva domāšana. Šarls joprojām pieļauj dažas kļūdas. Šī būtu milzu iespēja Leklerkam, taču divi gadi F1 viņu labāk sagatavotu “Ferrari” komandai. Viņi ir kā “Mercedes”. Tā nav komanda, kas gatavo braucējus. Tā ir viena no vadošajām vienībām. Tādas pērk braucējus un maksā viņiem, kad viņi ir savā labākajā formā. Junioru komandas ir domātas, lai sagatavotu braucējus.”